Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek ragaszkodik ennyire a...

Minek ragaszkodik ennyire a pszichiáterem/pszichológusom, hogy járjak hozzá, ha szó szerint nem csinálunk semmit?

Figyelt kérdés

Már December óta járok ehhez a pszichológushoz, aki egyben a pszichiáterem is, pár évvel ezelőtt jártam már hozzá, az abba is maradt, de ez nem lényeg.

Két hetente találkozunk 45 percekre, és minden egyes alkalommal ugyanazokról a jelentéktelen dolgokról beszélünk : Milyen filmeket néztem, hol voltam és hogy szedem e a gyógyszeremet. És szó szerint, mindig ugyanazok a válaszaim, tehát még csak semmi újról nem beszélünk, csak felidézzük, mit néztem 2 héttel ezelőtt, vagy mit ettem tegnap vacsorára...

Hogyha csak megakarja nézni, rosszabbodik e az állapotom, hívjon fel engem, vagy valakit a családból, többet tudna meg és sokkal könnyebb is lenne mindenkinek.

Mióta oda járok egyszer nem beszéltünk a betegségeimről, engem mondjuk érdekelne, ő mit gondol, de mindig kikerüli.

Van értelme járnom hozzá, mert most jelen pillanatban teljes időpazarlásként élem meg a dolgokat.


2017. aug. 13. 00:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ellenőrizni akarja az állapotodat, meg hogy szeded-e a gyógyszert, mert az fontos. Ahhoz ez az üres fecsegés is megfelel, ha rosszabbul lennél, az kiderülne ebből a mindennapos társalgásból is. Ha valami kívánságod van vele szemben, kíváncsi vagy a véleményére, kérdezz rá, ne hagyd, hogy kikerülje. Kéthetente 45 perc nem olyan sok idő, az társalgásnak is kellemes. A telefonálgatás nem tartozik a munkakörébe.
2017. aug. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Már miért ne lehetne ugyanaz? Eredetileg Ő volt a pszichiáterem és egy másik pszichológushoz jártam, de aztán már Ő hozzá jártam mint pszichológus is, azért, hogy egy kötődési személyem legyen.
2017. aug. 13. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!