Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diszalkuliára szeretnék...

Jeverezi kérdése:

Diszalkuliára szeretnék felmentést pszichiáterem ki tud írni róla? Vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Egyetemen nem mennek a matematikai tárgyaim és mondták h. csak diszkalkulia diagnótissal mentenek fel. Na most én szorongás meg depresszió miatt járok orvoshoz és ha ő neki eztet elmondom h. rosszul megy a matek akkor ad diagnózist amivel fel tudnak menteni a diszkalkúliával matek alól?

2017. júl. 27. 20:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nincs hozzá jogosítványa. Ha le tudtál érettségizni matekból (na jó, ha szóbelin kegyelemből átlökdöstek, akkor nem), akkor nem vagy diszkalkuliás.
2017. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de a dokid szerintem meg fogja mondani, hogy mit kell csinálnod. De ahogy írsz... Hát az sem semmi. Egyébként szeretsz oda járni? (Mármint az egyetemre.)
2017. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
És a többi tárgyad hogy megy? Nem szeretnék bunkó lenni, de egy egyetem elvégzéséhez KELLENEK bizonyos észbeli képességek, nem felmentésekkel meg szerencsével kell diplomát szerezni...
2017. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem jut eszembe a hatóság neve (guglizz rá) a Városligethez van közel. Én diszgráfia miatt voltam ott. Sok tesztet ki kellett töltenem iq tesztet, ekkor magamra hagyott a szobában. Amikor visszajött a szakember akkor még vagy 3 tesztet kellett írni és rengeteg matek volt közöttük. Ez után kiértékelik és hivatalos levélben megkapod az eredményt, hogy tényleg van e valamilyen zavarod. Ha ez meg van, akkor ott a helyszínen kérheted írásban, hogy könnyítést szeretnél kérni. Az előttem szólók elmondták, hogy tényleg kell egy szint az egyetemre és a minimális szintet teljesítened kell vagy papírral vagy anélkül.
2017. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

4-es köszönöm a segtő szándékú válaszodat nagyon szépen! Azt nem hittem volna mondjuk hogy ennyire bonyolult ez a folyamat. Mert én amikor pszichiátermnél vagyok ad egy diagnózist és gyógyszert rá meg van oldva a gond. Viszont most itt felmenni pestre ott xy teszteket kitölteni és még azt elemezgetik hát nekem ez túl bonyolult.


Sajnos és a mszp kormánya alatt voltam kisikolás és akkoriban nagyon leromlott az egészségügy meg a oktatás helyzete nem nagyon figyeltek a diszlexiások, diszgráfiások és diszkalkuliásokra sajnos az a tapasztalatom. Én is most emiatt szívok mert eztet a problémámat nem fedezték fel időben és így nem jutok egyről a kettőre.


Egyetemen elég jól haladok de a matekot nem értem. IQ hivatalos pszichiáter-pszichoterapeuta alapján felvett teszt alaján 110-es az iqm. Azonban az egyik részfeladatban ott van egy olyan modúúl hogy blokk teszt. Ilyen alakzatokat kellett kiraknom kcokákból az a részmodul 70-es iq-jú lett ami roppant kevés. Orvos erre mondta valszeg diszkalkúlia miatt van.


Mellesleg már öt éve állok kezelés alatt szorongás és depresszió valamint személyiségi rendellenesség miatt de ugye arra nem tudnak felmenteni matekból.


Köszönöm eddigi válaszokat is de ha leírnátok konkrétan hogy a mostani pszichiterem h. tud felmentetni matekból az jó lenne.

2017. júl. 27. 20:57
 6/23 A kérdező kommentje:

[link]


ez az a részteszt az IQ tesztben amin 70alatti lett az iq hányadosom sajnos! :(

2017. júl. 27. 21:00
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter nem tud felmenteni matek alól, sem más tantárgyból.
2017. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Drága okostojás 5-ös! NEM AZT ÍRTAM HOGY Ő MENTCSEN FEL BELŐLE HANEM HOGY VIZSGÁLJON KI A PANASZAIM ALAPJÁN EZT KÖVETŐEN ADJON DIAGNÓZIST AMIT MAJD EGYETEMEN BEVÁLTOK. VILÁGOS TE OKOSKA??!!
2017. júl. 27. 21:25
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
De nem érted meg a 110-es (nem épp egyetemi szintű!) IQ-ddal, hogy a világ nem úgy működik, ahogyan te szeretnéd??? NEM TUD A PSZICHIÁTER SZAKVÉLEMÉNYT ADNI DISZKALKULIÁRÓL, mert semmi köze hozzá!!!! A pszichiáter orvos. A diszkalkulia nem orvosi kérdés! Akármennyire begorombulsz, és akármennyire durván válaszolsz! Nem, nem és nem! A részképességzavarok pedagógiai terület, nem betegség! Mellesleg a kivizsgálás soktízezer forintba is kerül. Melyik egyetemen mit tanulsz? Miből számították a felvételi pontjaidat?
2017. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de azok alapján,amiket beszélsz össze-vissza,meg ahogyan válaszolsz,a helyesírásodról nem is beszélve,kizártnak tartom,hogy te egyetetemen tanulnál. Ha mégis,akkor valami tévedés lesz a dologban. A pszichológushoz járásodat ezek alapján elhiszem.
2017. júl. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!