Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt aki evészavarral küzd?

Van itt aki evészavarral küzd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves korom óta evészavarom van. Anorexiával kezdődött. Majd kényszerevő lettem. Napközben koplaltam, este pedig rám jöttek a falásrohamok. Az elmúlt öt évben így össze-vissza ingázott a súlyom, annak függvényében, hogy mennyit sportoltam, és hogy mennyire voltak gyakoriak a falásrohamaim.

Rég óta megfogalmazódott a fejemben a gondolat, hogy meg szeretnék gyógyulni, mert úgy érzem elpocsékolom az életem.

A nap nagy részén azon kattogok, hogy mit ettem, mit fogok enni, mit ehetek, mit nem... Szeretnék meggyógyulni, és úgy érzem jó úton haladok, viszont most megakadtam, és nem tudom, hogyan tovább.

Úgy érzem nincs senki aki megértene. Szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik hasonló problémákkal küzdenek/küzdöttek!


Előre is köszönöm!



2017. aug. 13. 15:39
1 2
 1/11 xperialaci ***** válasza:
0%
Én is féltem tőle eleinte de aztán csak rövid idei fájt. De akkor annyira , hogy elájultam és utánna csak két napig lüktetett a seb helye :)
2017. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xperialaci ***** válasza:
0%
Bocs tess , ezt nem ide akartam :D
2017. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
#1 te beteg vagy ember!!!
2017. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ha tudnád milyen sokan vagyunk, rögtön rájönnél, hogy mennyire megértjük a helyzeted :)

Nekem ez volt az első nagyobb "felismerés", ami belül valamit megmozgatott bennem, hogy nem vagyok ezzel egyedül, nem ritka és nem is szörnyűséges, amiket érzek. Kicsit eltévedtem, de nem adom fel, mert belül érzem, hogy meg fogok gyógyulni!

Minden reményem és minden belső bizalmam küldöm neked innen, na meg sok sok szeretetetet! :))

2017. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebben a helyzetben vagyok!:( meg tudom érteni, írj ha gondolod!:)
2017. aug. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Jep, szintén.

14 éves koromban anorexia, és még mai napog kihat rám. Sokszor gondolkodom azon a nap folyamán, hogy mit fogok enni, van amikor nem érdekel és befalok mindent. Utána meg jön a megbánás

2017. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
14 eves koromban kezdodott az anorexiam.Nekem is kihat a mai napig.Minden reggel merem magam,van,hogy alig eszek,aztan befalok.Most hanytatom magam egy ideje.
2017. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én 16 éves vagyok, és nekem is kb 14 évesen alakult ki az anorexia, amivel mpst küzdök a legjobban. Sajnos egyre mélyebbre jutottam, de most elindultam a javulás útján szerencsère. Sokáig nem is volt betegségtudatom. Nekem is a napjaim nagy része arról szól,hogy mikor és mit egyek, illetve milyen mennyiségben. Teljesen àtérzem amit írtál, ugyanis nekem is elegem van abból, hogy erről szól az életem. Szeretnék egyszer spontán megenni valamit, mint minden más ember. Nagyon szívesen beszélgetnék én is bárkivel, hátha közösen könnyebben kijutunk ebből az ördögi körből. Nyugodtan írjon aki szintén szeretne!:)
2017. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én 17 vagyok. 15 évesen lettem anorexiás, most bulimiával küzdök. Őszintén elegem van már ebből az egészből, de egyszerűen nem birom abbahagyni.. Ha eszem azért van bűntudatom, ha kihányom vagy hashajtózok, akkor meg azért.. Fogalmam sincs, hogy lehet ebből végleg kigyógyulni.. Nekem is írhattok, ha akartok..

2017. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Nekem írhatsz nyugodtan! 16/L
2017. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!