Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Előfordulhat olyan, hogy...

Előfordulhat olyan, hogy valaki többször is küzd evészavarral?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy egyszer már meggyógyult.. bár azt hiszem ebből teljesen sosem lehet, de úgy érzem ismét, hogy nem bírom elviselni, ahogyan kinézek. Rettentően fáj visszaemlékezni azokra az időkre, de közben hiányoznak is azok a mínusz kilók, persze tudom, hogy akkor sem éreztem magam sosem vékonynak, de most egyszerűen szörnyen érzem magam :'( lehet, hogy megint úgy az lesz, mint egy éve?

2013. okt. 9. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha nem osztod meg a félelmeidet a hozzád közel állókkal, vagy egy szakemberrel. Ha segítséget kérsz, és nem hagyod elhatalmasodni ezt az érzést, akkor te leszel a győztes. :)

Mindig lesznek hullám hegyek-völgyek az életedben, meg kell találnod a saját módszeredet, hogy tovább tudj lendülni, és ne zuhanj vissza ebbe az állapotba.

Ez mind szép közhely, de igaz! :)

2013. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy büntetem magam, hogy nem eszek, ezt gyerekkoromban fejlesztettem ki, huszonéves fejjel az első barátom szoktatott le róla, addig nem tűnt fel senkinek. Ha mondjuk 3-as lett x dolgozatom és nem 4 vagy 5, akkor úgy enyhítettem a bűntudatomon, hogy nem engedélyeztem magamnak aznapra mondjuk egy banánnál többet. Titkon egyébként arra vágytam, hogy essek össze a koplalástól és akkor majd végre foglalkozik velem valaki - szülők inkább, nem igazán érdekeltük őket. Aztán évekig nem jött elő ez a gond, el is felejtettem. Pár éve összejöttem egy fiúval, aki borzalmasan bunkó módon közölte, hogy szerinte fogynom kellene. 56 kiló voltam és 169 cm vagyok, szerinte 5-6 kiló felesleg volt rajtam. Megint előjött a régi érzés, a bűntudat, hogy kövér lettem, kevesebbet kell ennem. Dacból elkezdtem koplalni és megint arra vágytam titkon, hogy essek össze, majd akkor ő is rájön, hogy milyen hülyeséget beszél. Még egy szakításom után is volt egy ilyen két hetes dackorszakom, nem voltam hajlandó enni, nem is voltam mondjuk egyáltalán éhes. Valahogy a fogyással rá akartam erősíteni arra, hogy jobban aggódjanak értem az emberek. Aztán azóta szerintem sikerült magamtól kimásznom ebből az egészből, most már nem tennék ilyet, legalábbis nem ennyire tudatosan. Ha figyelmet akarok, akkor igyekszem szólni és nem ilyen megoldást választani. Szerintem ki lehet gyógyulni evészavarból, csak el kell jutni arra a pontig a fejedben, hogy az életeddel játszol. Fogyni lehet, pár kiló mínusz még lehet csinosabbá is tesz, viszont nem fogja megoldani az alap problémád, ha nem eszel. Én igyekszem kihasználni és hasznomra fordítani, hogy könnyen meg tudom állni az éhséget, például pár éve leszoktam a cukorról, nem veszek magamnak cukros, fehér lisztes cuccokat, ha már keveset vagyok hajlandó csak enni, akkor azok legyenek jó dolgok. 3-4 óránként legalább egy gyümölcsöt, ha mást nem is megeszek és igyekszem nem agyalni ennyit a kaján :)
2013. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon kösznöm a válaszaitokat, most olyan jó kedvem lett ezektől! Egyébként igen most azt csináltam, hogy ettem, amikor nem akartam, aztán majd csak lesz valami, de legalább végre elkezdtem tornázni, mert már nagyon rámfért.

Tényleg nagyon köszönöm, nagyon kedves embernek képzeltelek el Titeket miközben olvastam írásaitok.. :)

2013. okt. 11. 05:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülünk, ha jókat írtunk.. :) Szerintem ha egyszer evészavaros voltál, akkor ha legközelebb picit stresszesebb az életed az megint előjöhet könnyen. Fel kell ismerned az érzést, ami ilyenkor elönt, nem szabad engedni, hogy elhatalmasodjon rajtad. Nyugtasd meg magad ilyenkor, hogy nem vagy kövér, ha megoldod ami aggaszt, akkor újra jól fogod érezni magad a bőrödben.
2013. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!