Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy kimerült vagyok, stresszelek, hánytatom magam?

Figyelt kérdés
Pár éve nagyon rossz dolgok történnek folyamatosan,de ebbe nem szeretnék belemenni.Úgy érzem egész nap fáradt vagyok,nem tudok koncentrálni,stresszelek,kihánytatom magam,öngyilkos gondolataim vannak.Van hogy beviszek éjjel egy kést a szobámba,hogy megvagdossam magam,de eddig sikerült lebeszélnem magam.Talán kezdek becsavarodni.16/L

2017. aug. 13. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is rengeteg olyan problémám volt, amit nem akartam elmondani anyukámnak. Az iskolai piszkálások, amik miatt már betegnek tettettem magam, hogy ne kelljen menjek, az emetofóbiám, női dolgok, lelki dolgok a válás miatt, és hasonlók.

Nem olyan rég kórházba kerültem kiszáradás miatt, akkor kénytelenek lettünk szembenézni mindennel, és beszélgetni. A női problémáimtól, és az iskolában ért stressztől kialakult bennem egy betegség, amely az emésztésemre és a gyomromra van hatással, hányingert okoz, ami kiváltja az emetofóbiás pánikreakcióimat, amik vélhetően a feldolgozatlan sebekből (válás, szorongás, problémák elfojtása) származnak. Ergo hirtelen minden kiderült. Nehéz volt beszélni róluk, de anya nagyon megértő volt, támogatott, vigasztalt, és megpróbált mindent megtenni azért, hogy segítsen nekem. Ha ez azt jelenti, hogy az öklendező gyereked mellett ülj ébren-alva három teljes napon át egy széken, vagy a fizetésed nagy részét gyógyszerekre és kezelésekre költsd (és emiatt magadon spórolj), megtette.


A te anyukád is pont ilyen támogató lesz, és mindent el fog fogadni, amit mondasz, csak le kell ülnöd vele egyszer őszintén, komolyan és nyíltan beszélgetni. Meg fogja érteni a problémát, meg fogja keresni a gyökerét, és akármilyen segítséget bevetve kezelni fogja, mert a gyereke vagy, és szeret. Beszélj vele róla, és minden jobb lesz.


Én hamarosan leülök mindkét szülőmmel beszélgetni a válásról, fájdalmas lesz, rossz lesz, talán még rosszul is leszek tőle, de elkezdem kezelni a saját problémáimat, mert én sem tudok tovább velük élni. Ti is keressétek meg a probléma gyökerét, és beszéljetek róla - nehéz lesz rávenni magad, közben is rohadt rossz lesz, de utána jobb és jobb.

2017. aug. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne azon rágodj hogy hogy mondod el,hanem azon gondolkozz mi a leghamarabbi időpont amikor eémondhatod,mert ezt fontos lenne megbeszélned vele hogy segíthessen neked
2017. aug. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj vele, már az nagy segítség lesz, ha őszintén beszélhetsz valakinek erről. És kinek mondanád el, ha nem az anyukádnak?
2017. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondold meg, hogy fogja fogadni.


Én is elmondtam annak, akiben addig megbíztam, és pillanatok alatt már mindenki! tudta, ő meg kitalálta, hogy nem vagyok normális, és takarodjak a háztól.

Ennyi, pedig azt hittem, normális ember, aki segíteni fog.


Szóval tök jó, hogy megbízol benne, de ne lepődj meg, ha lehülyéz, mert 10/9 ember ezzel nem tud mit kezdeni, vagy onnantól kezdve ő is stresszforrássá válik.

2017. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, és ezzel nem azt mondom, hogy anyud is így reagál, de reagálHAT negatívan is, szóvalj készülj fel az összes eshetőségre.
2017. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,végül is elmondtam,jól fogadta azt mondta,szeretne segíteni és,hogy megoldjuk
2017. aug. 18. 20:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak szerinte gyógyszert kéne szednem,de azt nem akarom
2017. aug. 18. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!