Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek megőrülni?

Kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés
Egy pár hónapja kezdődött ez az egész. Napközben semmi bajom,ha rosszabb a kedvem,akkor is elvagyok,nem igazán veszekszem. Viszont késő délután,mikor kezd sötétedni és kimondottan,mikor már sötét van,bekattanok. Minden idegesít,az összes sérelem előjön,össze veszek mindenkivel és teljesen kifordulok magamból. Aztán reggel felkelek és minden rendben. Minden este ez van és fogalmam sincs,miért. Menstruáció előtt és alatt még jobban. Egyszerűen annyira feszült vagyok,hogy nem tudom magam visszafogni és már szégyellem,hogy minden másnap bocsánatot kérek,amiért ilyen leszek hirtelen. Mitől lehet ez?
2017. aug. 14. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fogsz megőrülni. Valószínűleg nem a sötétséggel függ össze, hanem estére gyűlik össze benned annyi feszkó, hogy robbansz. A rendszeres sport jól levezeti a feszültséget, csökkenti a szorongást, depressziót. Ezt ki lehet egészíteni jógával, relaxálással, meditálással. A menzeszhez nem értek, de a hormonok is tudnak feszültséget, idegességet csinálni.
2017. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor este előjön a düh, fogj egy párnát és üssed abból a dühből amiből előjött és közben képzeld azt hogy a párna az akire haragszol.


Ha nem tombolod ki felgyűlik és betegségeket fog okozni.

2017. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megtaláltam az ikertesómat... Sziaa!


Nekem is ugyan ez a problémám. Egyszerűen képtelen vagyok uralkodni az érzéseimet adott helyzetben. Nekem is (főleg tavaly) esténként jött rám a félelem, meg a depi - bántottam mindenkit körülöttem (nem fizikálisan) és mánap jött a bocsánat kérés, amit már tesóm nem is vesz komolyan. Soha nem is vették komolyan, csak rosszul esett nekik, hogy ilyen vagyok és bevallom... és is jobban szeretem azt az énemet, mikor "látszólag" kiegyensúlyozott vagyok és nyugodt - olyankor normálisan lehet velem beszélni és tök jókat el tudok másokkal nevedgélni, bár nem vagyok egy nagy tarsasági ember. De van, hogy bekattan az agyam és jön a depi, mint mondtam nálam is általában esténként, de idővel megfigyeltem, hogy ez független az időtől.. Ma reggel is ért egy ilyen "roham" szerűség és részben még tart,

A sporotot nekem is ajánlották már sokan (és én is ezt tudom ajnálni) de szerintem nem elég. Én legalább is nagyon nehezen tudom magamat rávenni a sportra, van hogy felidesítem magama ezen és kezdődik minden előről. Ennek valami pszichológiai háttere lesz, amit célszerű minél előbb "kivizsgálni", mert valahonnan a sok idegeskedés ered. Ěn mostanában arra gondoltam, hogy lehet köze van a "szülők-gyerek" kapcsolatnak, lehet elhanyagoltak, nem figyelnek oda eléggé rád, az érzéseidre meg ilyesmi..

2017. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nem biztos, hogy segít, de esetleg menj el egy pszichológushoz.
2017. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3/


Igen, ez a másik alternatíva.

2017. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!