Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek megőrülni? Mit tehetnék...

Kezdek megőrülni? Mit tehetnék? (kérdés túl rövid magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy pár napja egy közösségi oldalon láttam egy képet balesetről s tudjátok 7 év balszerencsét ígérnek ha nem osztod meg stb.Engem hidegen hagyott a téma de egyre több ilyen kép jött be, és rákerestem az oldalra.Amíg azon az oldalon jártam teljesen levert a víz és rosszul éreztem magam,azóta egyfolytában csak erre gondolok.Egyáltalán nem a balszerencsétől félek,mert tudom hogy nem létezik de mégis egyfolytában erre gondolok.Eddig teljesen normális voltam de most úgy érzem kezdek megőrülni, hogy a tudatallatim nem tud másra gondolni.Elkezdek egy tevékenységet vagy elkezdek tanulni és folyton a képekre gondolok.Szerintetek mit tegyek hogy végre elfelejtsem?Attól félek hogy ez kihatással lehet az egész életemre s amikor erre gondolok legszívesebben csak sírnék egész nap.Az a legnagyobb probléma hogy én sem értem mi a probléma
2017. aug. 2. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajod szerintem. Mivel a negatív élmény friss, majd lecseng. Nekem is ugyanezt okozza, ha vizuálisan szembesülök valami olyan dologgal, ami a hétköznapi gondolkodásomtól távol esik, és sokkol a dolog. Láttam én is egy balesetről képet, évek múlva is be-be ugrott.


Szerintem várj egy pár napot, és megelőzésképpen ne nézegess ilyen oldalakat. Volt egy munkatársam, az élte az ilyeneket, nem is hatotta meg túlságosan soha. Nem vagyunk egyformák.


Azt halkan jegyzem meg, hogy kegyeleti és egyéb okokból ízléstelen ilyet megosztani... :(

2017. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, nem is értem hogy mért kell mások szerencsétlenségét megosztani...

Remélem hogy elmúlik a dolog, mert most elég rosszul érzem magam és azt kívánom bárcsak fel se léptem volna akkor az oldalra :(

2017. aug. 2. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy beszélgetés, egy jó film, egy-két citromfű, kamillatea, sör(kinek mi). Tereld el a gondolataidat. :)
2017. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs hogy mikor leszek ezen túl de annyira levert vagyok és egész nap erre gondolok :(
2017. aug. 2. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha ilyen gondolatok eszedbe jutnak, de csak akkor, ha nem hagyod, hogy a fejedben "fészket" rakjanak. Meg kell tanulnod, hogy ne az ilyen gondolatokra figyelj, hanem azokra, melyek építenek, buzdítanak és vigasztalnak.

Ha nem figyelsz rájuk, és nem is törődsz velük, akkor egy idő után maguktól lekopnak ezek a rossz gondolatok. :)



Nem tudom, hogy tudsz-e imádkozni, ha nem, tanulj meg, mert az ilyen kísértő gondolatokkal szemben az ima nagyon hatásos módszer.

2017. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!