Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is divatos lett...

Szerintetek is divatos lett minden diszkomfortos élethelyzetre ráragasztani, hogy "depresszió"?

Figyelt kérdés
Valahogy mintha az embereknek megnőtt volna az igénye, és ezért sokkal több kell nekik, ahhoz, hogy elégedettek legyenek. Elkezdődött ez a sablonos "boldogságkeresés" is, amikor csak keresik a nagy felhőtlenséget, de közben elsétálnak az apró örömök mellett. A falvakban élő idősek elégedettek az életükkel, csinálják a dolgukat és sokuknak még a fogalomtárában sincs a boldogtalanság.
2017. aug. 15. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

A falvakban élő idősek - sőt általában az idősek nem boldogok, hanem inkább törődöttek, fáradtak. Mifelénk legalábbis abszolút így van. Amolyan 'várják a halált' mert elég volt az életből. Papám akkor boldog ha van neki mit inni és cigije. Ebben a korban minek vágyna az ember többre?

(tisztelet a kivételnek..)


Szerintem pedig nem divat lett ráragasztani mindenkire a depressziót hanem valóságosan sokkal több depressziós ember van. Minél gyorsabb a világ, háttérbe szorulnak a valódi kapcsolatok annál stresszesebb az élet, ez mind depit generál. Nem minden a divat néha a dolgok mögé is kéne nézni...

2017. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg nagy divat lett. Az a baj, hogy emiatt nem is veszik komolyan azt, aki tényleg depresszióval küzd. Nekem súlyos depresszióm van, gyógyszereket szedek rá, terápiára járok, de nem merném elmondani akárkinek, hogy ilyen gondjaim vannak, mert szinte rögtön egy 16 éves szerelmi bánatos kislányra asszociálna, akinek fogalma sincs, mi az a szenvedés. Borzalmas, hogy ma már az egyszerű rossz kedvet is depressziónak hívják. Egyébként igazad van, mindenki a boldogságot hajszolja, de közben mindenáron meg akarnak felelni a társadalomnak. Akkor vagy valaki, ha a legjobb gimibe mész, majd felvesznek egy egyetemre, és elhelyezkedsz valami jól fizető munkahelyen. És így ennyi. Én szerencsésnek tartom magam, mert sosem vágytam nagy dolgokra. Nem akarok palotát, autót, meg hogy millió barátom legyen. Egy kis farmon akarok élni állatokkal, valahol az erdő mellett. Nem tudom, hogy miért kéne többre vágynom. Meg arra, hogy mindig megvehessem a legújabb iPhone-t. Nem tudom, nem értem az emberek értékrendjét. Meg magukat az embereket sem.
2017. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!