Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok mind ilyen...

A pszichológusok mind ilyen furák?

Figyelt kérdés

gúnyolódik, például elmesélem hogy bántalmaztak és csak vigyorog és mondja "hümm nagyon megtalálták"... hümm nagyon kedves". és mosolyog...

elmondok neki valamit és mintha jobban tudná: "Persze mert ez meg az volt".

" el tudom képzelni hogy magának jelenleg semmi célja nincs" és el kezdte sorolni hogy keressek célokat. "maga nem szeretne orvos lenni?"

látszik a fején hogy milyen reakciót ad.


elmondtam neki hogy utcán bele szoktam nézni az emberek szemébe erre ő; tudja mi a baj ezzel? "nehogy véletlen olyan emberre nézzen rá aki neki megy magának, vagy maga megy neki, és a börtön az már nem jó".


amikor mondtam hogy gyújtogattam akkor meg rám förmedt mint egy tyúkanyó.... és tanácsokat adott hogy mit hogy.


be akarja nekem magyarázni az érzéseket.


egyik alkalommal tök kedves, a következő alkalommal egy kibirhatatlan ri banc.


mondtam neki hogy lemondom az idopontot erre ő " hát szüksége lenne még vezetésre és a probléma nem szokott csak úgy elmúlni."


mintha függőségbe akarna tartani


2017. aug. 19. 11:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

fél évig jartam hozzá és még a diagnosztikai fázisban tartott.

azt hittem ilyen egy pszihologus

2017. aug. 19. 11:54
 2/11 anonim válasza:
Egy pszichológúsnak , az a folga ,hogy meghalgassa a problémáidat és segíteni tudjon ... Nem ,pedig kinevetni és gúnyolódni rajtad ... Keress fel egy másik psichológust .... mert ez nem az ..
2017. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
*dolga
2017. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és ezek a mondatai pörögnek a fejemben folyamatosan ilyet is mondott " bocsánat hogy így fogalmazok de elrontották" és nem bírom szeretnék vissza menni hozzá közben nem mert gyűlölöm a fejét.de mintha függőségbe lennék
2017. aug. 19. 11:56
 5/11 A kérdező kommentje:
életem legnagyobb pénzkidobása és értelmetlensége volt
2017. aug. 19. 11:57
 6/11 anonim válasza:
Ha nem ad jó tanácsot akkor fölösleges , nem arra an ,hogy felb@ssza az agyad , hanem ,hogy segítséget nyújtjon..
2017. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged rá, akkor keress egy másikat szerintem.

Én egyszer voltam kiskoromban, már nem is emlékszem, hogy miért, a nevére még igen :D

Ő is nő volt egyébként, de ez most mellékes.

Ilyet szól anyának, hogy jó, akkor majd értesítem az észrevételeimről/eredményekről stb. Ez volt kb 8-9 éves koromban. Azóta se hívott :'D

2017. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet csak félre értitek egymást!

Legjobb dolog amit tehetsz, hogy elmész hozzá és ezeket sorra elmondod neki, és beszéljétek meg.

Lehet nekem nem jött át eléggé, vagy te neked tűnt máshogy, mintha vigyorogna például. Magamból indulok ki: ha olyat hallok, hogy valaki hülyeséget csinált akkor felhúzom a szám szélét és jobbra-balra csóválom a fejem. Lehet neked úgy tűnt, hogy mosolyog de nem biztos.


Teljes mértékben elítélem, hogy ha emiatt kinevet, de nem hinném, hogy ezt csinálná(lehet csak naív vagyok).Csak azért is mert a legtöbb dologban amit írtál nem látok kivetnivalót.


Utcán folyamatosan nézel mások szemébe: dominancia jelképe, kifogsz valami izompacsirtát elég valószínű, hogy odamegy megkérdezni, hogy mi bajod van vele.

Gyújtogatás: próbál tanácsot adni, hogy miért nem jó dolog? Mi ezzel a baj.

Ha úgy látja, hogy nincs célod, hobbid, próbál segíteni, hogy örömöt találj az életben. Ebben se látok problémát.


Nem biztos, hogy a pénz miatt akarja, hogy menj még hozzá.


Próbáld más szemszögből nézni a helyzetet és ne ítéld el, ne r*b@ncozd le.

Mindenesetre te érzed, hogy mennyit kér el ezekért a beszélgetést, és neked segített e valamit; beszéld meg vele, hogy te szerinted ez nem jó, fejtse ki miért ilyen stílusban beszél neked; és utána döntsd el, hogy keresnél-e helyette mást.


Lehet rosszkor mondta, meg nem a legszebben fejezte ki, hogy elrontottak; valószínűleg arra gondolt, hogy rossz sorsod volt eddig és emiatt vannak ilyen problémáid; tehát nem a te hibád.

2017. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezert irom mindenhol hogy nem az a megoldas. Itt a gyakorin mindenki egybol a pszichologust javasolja kapasbol, de a pszichologus nem fogja soha megoldani a problemat. Arra jo, hogy valakinek elmond aki megerti, illetve segit neked feltarni a baj gyokeret, marmint ha jo szakember. De sajnos a problemad attol meg megmarad. Mert az egyedul akkor mulik el, ha te turelemmel, onfegyelemmel, kitartassal dolgozol rajta.

En azt gondolom hogy a legjobb pszichologus a termeszet illetve a muveszet, ha kint a termeszetben idot toltesz, plane ha sportolsz, illetve van valami alkoto tevekenyseged, akkor nagy esellyel meggyogyul a lelked.

Mert az elet problemai akkor is megmaradnak, sot az evek mulasaval szaporodnak. Onfegyelem onuralom es onbizalom nelkul nem fogod megoldani oket, hiaba jarsz a legjobb pszichologushoz.

2017. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Duenna ***** válasza:
9-es! Tökéletesnek találom a válaszodat! :)
2017. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!