Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent az, hogy feldolgozn...

Mit jelent az, hogy feldolgozni egy traumát?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Látszólag minden okés, de sajnos nem így van.

Gyerekkorom óta elég nehéz helyzetben vagyok. A különböző családi problémákat, pedig nem jól viseltem.


Kárt tettem magamban, néhány hónapig tartott ez az időszak. Eléggé foglalkoztatott az öngyilkosság is, de szerencsére, nem volt meg hozzá a bátorságom.


Kb. 3 hónapja leálltam, most úgy néz ki végleg. Viszont a problémáim nem oldódtak meg.


Már volt, akinek sikerült elmondanom. Most a családsegítőbe járok pszichológushoz, de neki még nem mondtam el mindent.


De mit is jelent az, hogy feldolgozok valamit?


2017. aug. 19. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Túlteszed magad a dolgon, nincs rossz hatással az érzelmeidre (nem leszel szomorú, stb.) ha rágondolsz. Ilyenek.
2017. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ezt hogyan tudom elősegíteni? Mert az oké, hogy én probálkozom, és szeretném, de még mindig "kihat" az életemre. És hát az nem megoldás, hogy nem alszok, és nincsenek rémálmaim.


(Aki értelemeset válaszol, a kérdéssel kapcsolatban felpontozom!)

2017. aug. 19. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező4


Hát, vannak olyan traumák, amik egy életre kihatnak. H a te problémáid milyenek ill. a te személyiséged képes lesz-e túltenni ezeken magát, azt nem lehet tudni még most.


Mindenképp érdemes kibeszélned a problémád a pszichológussal. Mondom ezt annak ellenére, h a tiedhez hasonló kérdésekre azonnal harapni szoktak néhányan, akik utálják ezeket a szakembereket, és jól le is hülyézik őket.


Néz utána a neten, hátha a módszerek közül, amik segítenek megszabadulni a benned felhalmozódott stressztől, illik-e vmelyik a természetedhez. És akkor azt használd!

2017. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első az lenne, hogy elmondod a pszichológusodnak..
2017. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elkezdtem, de mivel évekről van szó, hosszú idő elmondani mindent, és még nem volt időm befejezni.
2017. aug. 19. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Elfogadni az elfogadhatatlan tényeket, megpróbálni kiutat találni. Lelkileg erőssé válni.
2017. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!