Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer pánikbetegségre?

Gyógyszer pánikbetegségre?

Figyelt kérdés
Már 3 éve vagyok pánikbeteg és az állapotom egyre csak romlik,hónapról hónapra érezhetően.2 évig jártam pszichológushoz azonban otthagytam a terápiát mivel most már olyan elviselhetetlenek a mindennapok hogy nincsenek éveim terápiázgatni.Fokozatosan tönkreteszi az életem a betegség.Egyszerűen nem bírom tovább a lehető leggyorsabban jobban szeretnék lenni.Sokan mondták hogy miért nem jó a gyógyszerezés és teljesen felfogtam de kétségbeesett helyzetben kétségbeesett döntéseket hoz az ember.Jobban szeretnék lenni mielőtt még valamit tönkreteszek egy életre.Mit tegyek?Mik a tapasztalataitok és a véleményetek a helyzetemről?

2017. aug. 23. 15:53
 1/7 anonim válasza:
Kutasd fel, hogy miért alakulhatott ez ki, és a probléma gyökerét old meg. Gyógyszer legfeljebbbátmenetileg ünetmentessé tesz.
2017. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszerre egyrészt rā lehet szokni,màsrészt nem biztos hogy hat.És a mellékhatàsai éppolyan kellemetlenek lehetnek mint maga a pànik,csak masabb tünetekkel esetleg.

Évekig voltam súlyos pànikbeteg,hogy a lakàsbol sem birtam kitenni a làbam.Gyógyszert nem szedtem.Még kisérővel sem voltam hajlandó menni sehova.Aztàn egy nagy csalàdi cirkusz ràdöbbentett,hogy ez igy nem mehet tovàbb.úgy döntöttem,igenis végigmegyek egyedül a vàroson,ha beledöglök is.Nem volt könnyű,szarul voltam,néha elbőgtem magam az úton.De megcsinàltam,túléltem.És azutàn minden nap lementem kicsit egyedül.És lassan de biztosan egyre jobb,egyre könnyebb lett.Most màr bàrhovà elmennék,nem félek a szorongàstól.Ha jön elfogadom,attól szépen odébbàll.Mert nyilvàn vannak rosszabb idegesebb,szorongosabb napjaim,de menni kell,nem kell vele törődni ez a legjobb gyógymód.Ismerem milyen pokoli érzés,de akarattal te is le tudod küzdeni.

2017. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vérnyomàsod rendben van?
2017. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 év alatt pszichológus nem tudta feltárni az okot ,akkor te sem fogod megtalálni. Nem kell mindent elhinni amit a gyógyszeres kezelésről hallasz. Nem tudsz normális életet élni,ez csak romlani fog. Mindezt azért ,mert más mit mond. Meg kell próbálni nekem segített,sem zombi sem idióta nem lettem a napi egy szem gyógyszer miatt. Vérnyomáscsökkentőt sem vennél be ,csak azért mert más nem ajánlja? Aki ebben nincs benne könnyen oszt tanácsot. Menj el pszichiáter szakorvoshoz.Ő eldönti ,hogy kell e gyógyszer,esetleg pszichoterápia együtt. Ne várd meg még teljesen tönkremegy az életed .
2017. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs lehetőségem egy határozott döntéssel jó irányba terelni a dolgot.Egyszerűen csak rosszul vagyok mindig és mindenhol.Nem tudom fogni magam és nem érezni az érzést ami miatt egy nyugodt kilégzésem se lehet.Köszönöm 4-es hogy megerősítesz a véleményemben.
2017. aug. 23. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedjél gyógyszert és ne hallgass olyan hülyeségekre, hogy "meg kell keresni az okot".

Ez szervi probléma. Antidepresszáns meg fogja oldani, kb a 2.hónaptól hat. Mellé kell pár hónapig nyugtató is.

2017. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 évembe telt pánikbetegként, míg találtam egy jó pszichológust. Elkerültem egy munkahelyre, és a munkahely - albérlet között nem volt több hely, ahová ott el tudtam volna menni (bár ez is igen nagy erőfeszítésembe telt). A bevásárlástól kezdve, a sorbaállás, tömegközlekedés, ha több ember vett körül, már rámtört a pánikroham; egyszerűen nem tudtam kontrollálni, és iszonyat zavaró volt. Lényeg, hogy a pszichoterápiával 4-5 hónap alatt sikerült onnan eljutnom, hogy a kisboltba sem mertem elmenni bevásárolni; oda, hogy

elmentem egy nagyobb fesztiválra (ez volt a terápia végcélja). És örülök neki, hogy már egyáltalán nem zavar a tömeg.

2017. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!