Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki kigyógyult...

Van itt valaki, aki kigyógyult tökéletesen a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
Bármilyen módszer érdekel. Szeretném abbahagyni a gyógyszer szedését és meggyógyulni. Olyat keresek, aki átélte, meggyógyult belőle.

2017. aug. 24. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nekem nem volt, de gondolom egy pánikbetegség valamilyen esemény folytán születik. Így ha ez megvan, szerintem lehet ellene tenni. Bár biztos van itt valaki, aki ezt pontosabban el tudná mondani:D
2017. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne így közel 20 év után .
2017. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van.
2017. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Én! Hosszú és összetett folyamat, de próbálom tömören. Rájöttem, hogy egy idő után már a nyugtatóktól voltam rosszul, mivel kialakult a tolerancia, és így már 2 adag gyógyszer közt is elvonási tüneteim voltak, amik közül az egyik a szorongás/pánik. Tehát 1. lépésben letettem az összes nyugtatót és antidepresszánst. Elvonási tüneteim egy darabig erősödtek, aztán lassan gyengültek. Rengeteget olvastam a témáról, és fontos, hogy a kiváltó okokat meg kell oldani, vagy szüntetni. Ha ez nem lehetséges, akkor feldolgozni. Váltani munkahelyet, elválni, gyászt feldolgozni, stb, mert ezek fent tudják tartani a szorongást. Aztán változtatni kell a gondolkodásmódon. Kevesebbet agyalgatni, inkább mindent leszarni magasról. Aztán: A félelmetes helyzeteket NEM kerülni, hanem menni bele 1000-rel. Lesz pár roham, de ezek enyhülni fognak, ha az ember rájön, hogy nem halt meg. És minden egyéb módszert bevetni a gyógyulás érdekében: Rendszeres és kemény sport, no alkohol, no koffein, sok relaxálás, meditálás, nyugiban levés. Idegesítő embereket leépíteni, kedves-nyugodt embereket beújítani. Kisállatok, kreatív hobbik, figyelem elterelés. Kellemes videók, filmek nézése, könyvek olvasása. Sok víz, rendszeres, és egészséges táplálkozás. Rendkívüli akaraterő, kitartás, és türelem kell hozzá, de meg lehet csinálni. Nekem 10 évembe került, de most gyógyszer, és tünetmentes vagyok.
2017. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szeretném az előttem írót megbántani, de ez egy baromság. A pánikbetegség nem így működik.
2017. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nekem 10 évembe került, de most gyógyszer, és tünetmentes vagyok."

Kamuzik.

2017. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Belementem én is ezerrel a rohamokba ,mégsem gyógyultam ki. Lettenni a gyógyszert a másik gond. Ugyanis az agyi kémia nem így működik. De szerencsés aki tunetmentes. Csak az a baj ,mint ahogy írni olvasni sem felejt el senki,ezt sem fogja .... Mindig is ottmarad legbelül az emléke.
2017. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért akarod letenni? Ha mellette jól vagy és nincs erős mellékhatása, ne tedd le. Pár év után visszajön a pánikbetegség. Ugyanúgy nem lehet belőle kigyógyulni, mint pl a magas vérnyomásból.
2017. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

csak addig kell eljutnod FEJEDBEN, hogy csak a fejedben vannak azok a problémák amik miatt pánikolsz és amíg azokat nem oldod meg és szeded rá marék számra a gyógyszereket addig könnyen gyógyszerfüggővé válhatsz!


Fejben, természetben, kapcsolatokban a problémákat felismerni, megérteni, feldolgozni/elgyászolni kell, aztán gyógyult vagy! Gyógyszerrel csak egy kutya vagy aki ha nem kapja meg a napi adagját akkor elkezd habzania szája és ugat, addig amíg egy erősebb kutya meg nem unja a kínlódását!

2017. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne zavarjon, hogy pánikroham mindenféle problémák nélkül is jöhet.
2017. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!