Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kamaszkori depresszió lehet?

Ez kamaszkori depresszió lehet?

Figyelt kérdés

Sokszor levert vagyok és szomorú.

Gyakran sírok, van hogy csak úgy és én sem tudom az okát. Nagyon érzékeny vagyok.

Az élet több területén is vannak problémáim.

Önbizalmam nincs, inkább negatívan gondolkodom, mint pozitívan.

Néha van, hogy napokig kevesebbet eszem, étvágytalan vagyok, félek a hányástól. Ilyenkor a szüleim persze mindig csodálkoznak, hogy miért nem eszek, mindig kérdezgetik, hogy nem vagyok-e éhes stb.

Régen mindig hamar elaludtam, sosem voltak alvászavaraim, most meg általában ha lefekszem, nem bírok aludni, főleg nem mélyen. És ez nem azért van, mert nem vagyok álmos vagy túl korán feküdnék le.

Magányosnak érzem magam, nincsenek barátaim. Már kezdem is feladni a dolgokat, mert nekem semmi nem jön össze, hiába próbálom.

Azt érzem, senki nem ért meg. Anyukámmal szoktam beszélgetni, neki szoktam elmondani a gondjaimat, de pár dologról neki sem beszéltem.

Elég stresszes, szorongós típus vagyok, ez sem egy kellemes dolog. Ilyen "házi praktikákat" már próbáltam ez ellen, de nem igazán használtak.

Öngyilkossági gondolataim nincsenek, nem is lennék képes rá és azért annyira nem súlyos a helyzet. Viszont arra már gondoltam, hogy jobb lett volna, ha meg sem születek.

Sokszor semmi máshoz nem lenne kedvem, csak feküdni az ágyamban egész nap, aludni, videókat nézni vagy olvasni, semmittenni.

Folyamatos hangulatingadozásaim vannak. Például tegnap délután még boldogan táncoltam pörgős zenékre, este meg már sírtam és minden bajom volt.

Egészségügyi tüneteim is vannak, nem tudom, hogy van e köze ehhez: ugye az étvágytalanság, hajhullás (nem olyan durván, de hullik), gyengébbnek is érzem magam és az alvásom sem az igazi.

Mit lehet tenni ez ellen? Ezek a depresszió tünetei?



2017. aug. 25. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem ez depresszió, bár nem olyan súlyos, hiszen szeretnél változni és változtatni, ami jó jel. Én a sportot javasolnám, nincs valami olyan hely, vagy csapat, ahol szívesen mozognál? Érdemes csapatsportot választanod, hiszen lefoglal, nem tudsz kattogni közben, elfáradsz, így jobban tudsz majd aludni és a csapattársakkal is lehet barátkozni. Vagy például gyakran járj zumbára, nagyon jó kedvre tud deríteni, és ott is lehet ismerkedni. Remélem sikerül kimásznod ebből :)
2017. aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De, táncolni szeretnék újból, mert még alsóban táncoltam, csak valami miatt abbahagytam, de olyan jó volt, hiányzik.
2017. aug. 25. 08:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is depresszió. Van esetleg olyan felnőtt akiben 100%ig megbízol? Mondj el neki mindent, szerintem tudna segíteni.


Miért nincsenek barátaid? Utálnak/bunkók veled, vagy te vagy picit zárkózott? Ha az előbbi, akkor hajrá! Egyszer úgyis találsz valakit, aki normális lesz. Ha az utóbbi, akkor pedig nyiss mások felé, beszélgess velük, és hidd el jobb lesz.


Egyébként én is szurkolok hogy kimássz ebből! Sok sikert😊😊😊

2017. aug. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Anyukámban megbízom, meg még talán van egy felnőtt, de vele inkább nem beszélgetnék erről, mert nem vagyunk olyan közeli kapcsolatban, tehát furán jönne ki a dolog.

Mióta gimis vagyok, azóta nincsenek barátaim. Általánosban 1-2 volt, az egyik lánnyal megszakadt a kapcsolat, a másikkal inkább csak haverok vagyunk. Az osztálytársaim, évfolyamtársaim inkább csak nem foglalkoznak velem, de nem piszkálnak. Néha bunkók, de úgy, hogy nem veszik észre. Én is kicsit zárkózottabb vagyok, de azért annyira nem. Kicsit érettebb vagyok a többségnél, lehet ez a baj.

2017. aug. 25. 08:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Anyukámnak el szoktam mondani, ha valami van, de nem ilyen részletesen. Kicsit túl aggódós, sok rossz dolgot olvas és hall nap, mint nap a hírekben, attól tartok, hogy túlaggódná és rögtön megijedne és arra gondolna, hogy nehogy öngyilkos legyek (volt ilyen a tág rokonságban) vagy a nem evés miatt anorexiás.
2017. aug. 25. 08:26
 6/6 Nati883 válasza:
Igen ez biztosan az!
2020. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!