Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek volt pánikrohama hogy...

Akinek volt pánikrohama hogy zajlott?

Figyelt kérdés
Milyen tünetek voltak?meddig tartott?utána volt valami tünet?mikor jelentkezett legközelebb?
2017. aug. 26. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legelsőnél először nem érted mi van, olyan mintha egyre jobban izgulnál valami rossz miatt, érzed, hogy "jön valami", de nem tudod mi fog következni, aztán nem bírsz egy helyben maradni, állni se már, ülni se, el akarsz menekülni, csak meg ne lássa senki, szédülés, hányinger, ez szívroham lesz érzés. Miután lecseng, fáradtság, fekvéskor lábnyugtalanság.

A 2. az 1. után többnyire elég soká jön (több hét vagy hónap), különösen akkor, ha az illető még sosem hallott a pánikrohamról és az 1. okát sem nyomozta ki. Aztán egyre sűrűbben és ezért megjelenik mellé a szorongás is.

2017. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkezdett zsibbadni a kézfején,aztán terjedt felfelé a zsibbadás.Utána elkezdett zsibbadni a szám,az arcom,fájt,szorított a melkhasomon.Aztán elkezdett zsibbadni a lábam is.Nagyon rossz volt,tényleg,mintja szívinfarktust kaptam volna.Elvitt a párom az ügyeletre.Kérdezték járok e pszichiáterhez,szedek e gyógyszert.Régebben szedtem,de nem kimondottan pánikbetegség.Nem mondták,hogy pánik rohamom volt,csak hogy nem ártana újra gyógyszert szednem.Akkor nem is gondoltam,hogy ez az volt.Még mérgelődtem is magamban,hogy majdnem meghaltam szívinfarktusban erre ilyen hülyeségeket jönnek,hogy szednem a dilibogyóimat.

Idő közben voltam igazságügyi szakértő él,az is leírta,hogy pánikbetegség van.Még ekkor sem fogtam fel/fogadtam el.Visszanéztem a régi leleteket azon is rajta volt.Majd 7 évig éltem úgy pánikbetegség,hogy nem voltam tudatában.Nemrég tudatosult csak,mikor a pszichológusok mondta,hogy enyhítünk a pániktüneteimen.Visszagondoltam és leesett a tantusz.

Néha nincs ez a zsibbadás.Csak rámjön egy fura érzés.Hirtelen nem tudom mit csináljak.Mindenbe belefognék,de nem tudok mégse elkezdeni semmit.Nyomasztó érzés uralkodik el rajtam.Kicsit zavart leszek.Nem is tudom pontosan leírni.Ilyenkor le kell feküdjek egy fél órára legalább.

2017. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
En pl panikzavaros vagyok. A legkulonbozobb helyzetekben tud elojonni. Ma pl. Fozes kozben jott elo. Csak hirtelen nagyon nagyon szapora lett a pulzusom es onnantol kezdve, hogy a pulzusom feltolodik 130-140 kornyekere mar jon a tobbi is. Undorito dolog.
2017. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!