Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül meg lehet küzdeni a...

Egyedül meg lehet küzdeni a Münchausen-szindrómával?

Figyelt kérdés

2017. aug. 29. 21:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Amúgy egyszer már próbálkoztam a séta, diéta módszerrel, 10 kg le is ment, de motivációmat hamar elvesztettem, jojó-effektus stb.
2017. aug. 31. 01:00
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem szeretem amikor valaki saját magát diagnosztizálja. Nem biztos hogy van valamilyen szindrómád, valószínűleg csak egyszerű szorongás, de érdemes lehet psziologushoz menni, vagy ha 18 év alatti vagy, elmenni a Vadaskertbe, ahol kivizsgálnak.
2017. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Én nem diagnosztizáltam magam és nincs is szándékomban! Csak kíváncsi voltam, hogy mi okozza ezeket, mert nagyon zavaróak tudnak lenni (főleg a "tévképzetek", mert azoktól még infantilisnak is érzem magam!).
2017. aug. 31. 10:30
 14/23 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el ha nem ment elsőre az életmódváltás. Pont ez a lényeg, hogy ne add fel. Egyébként ne vedd olyan szigorúan a diétázást, ez nem egy kúra, hanem életforma. Egyél amit szeretnél, csak mindenből egy kicsit kevesebbet. A mozgást sem kell mindig ugyanúgy csinálni, az is elég, ha lemész az udvarra gépezés helyett.

Az lenne a cél, hogy akármennyire motiválatlan vagy, végezd el a teendőidet. Csak fokozatosan, ne stresszelj rá, és minden rendben lesz! :)

2017. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 horex ***** válasza:
46%

A felsorolt tünetek indokolnák hogy pszichológushoz, netán pszichiáterhez menjél


"Soha nem voltam pszichiáternél/pszichológusnál és nem is szeretnék."

Ha gondolod, menj sebészhez. Mi a baj azzal ha a pszichóra tartozó tünetekkel pszichohoz mész?

Tudom a választ, "mit mondankak a szomszédok ha megtudják" stb. stb.

Marhaság, ugyanolyan orvos mint a többi.

Nem azt mondom hogy biztosan tudnak segiteni ezen tüneteken, de jópár próbát megérne

2017. szept. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Utolsó.

A szomszédok véleménye nem érdekel, meg amúgy is, honnan tudnák meg? Azt viszont valóban nem akarom, hogy tanár, család stb. tudjon róla.

A pszichológust én nem igazán preferálom, szerintem csomó belemagyarázás van. A pszichiáter valamivel jobb, de köztük sok van, aki csak teletöm gyógyszerekkel és nem nem is érdekled. Gondolom érthető, hogy miért nem akarom.

2017. szept. 3. 12:17
 17/23 anonim válasza:
100%

Bemagyarázás? Pontosan ugyanazokat a dolgokat eltudod neki mondani, amit leírsz nekünk, csak ő szakszerű segítséget tud neked nyújtani, itt pedig nem feltétlen képzett pszichiáterek vagy pszichológusok vannak.

Ha változtatni akarsz és fejlődni, mindenképpen ajánlott elmenni egyhez.,

2017. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Röcsögei Péter ***** válasza:
A családi körülményekről már írtál,de suliban mi a helyzet a többiekkel? Nem vagy kirekesztett? Én is voltam kiközösítve 8 évig, mert 3 felett volt az átlagom, reál tárgyakból meg erős voltam, amik másoknak voltak nehezek, és túlsúlyos voltam. Ez okozhat tartós szorongást, és önutálatot is.
2017. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nagyon sajnálom, remélem "kiheverted"! :(

Én nem vagyok kirekesztve, de nem szeretem az iskolát. A biológia tanárommal jóban vagyok, őt kedvelem. A tesi órákat NAGYON utálom, mert dagadt vagyok. Ugyebár most volt az iskolakezdés és annyira izgultam, hogy előtte -éjszaka- negyed egykor feküdtem le, de negyed kettőkor már fel is ébredtem és azután nem is aludtam többet. Azután persze egész nap egy zombi voltam, de semmi érdekes nem történt a suliban.

2017. szept. 3. 22:03
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus tinédzser kori változás. Azt szokták mondani hogy ebben a korszakban (12-18) az embert mintha feltöltenék hittel/bátorsággal és van aki él vele van aki bepánikol tőle. Ez a mindent vagy semmit korszak, teljesen kiszámithatatlan lesz az ember utál mindenkit, mindig neki van igaza (már mint azt hiszi) és folytathatnánk.


Én amikor tini voltam akkor ment a Depeche Mode és Bonanza Banzai, állandóan feketében jártunk mint valami hülyék, de jó néhányan a környezetemből. Ahogy a "Nem érdekel" című számban is van:

"Vártam, hogy változ, és többé meg ne aláz,

de nem változott semmi maradt a gyász.

Azóta feketében járunk, gyászoljuk a jövőt,

ami a miénk lehetett volna de megöltük öt!!!!"


Szóval van időd, van energiád és van fantáziád, nem kell mást csinálnod, csak ezeket ráfokuszálnod valamire és nem feladni. Onnantól a szorongás megszünik hiszen lesznek célok és lesznek sikerek is idővel. Mindegy mi ez persze sokat segit ha szereted is egyben és hobbinak tekinted, lehet sport, informatika valami a fent leírtak alapján valami olyasmi amit egyedül is tudsz csinálni. Nekem ilyen mentsvár a hosszútávfutás volt, a semmiből 11 hónap elértem a maratonig. És a futás külön is jó mert kiüti az agyadat és garantáltan nem leszel többé flusztrált rémeid, kivéve ha kimarad a napi edzés:)))

2017. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!