Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Irnátok sikertörténeteket,...

Irnátok sikertörténeteket, hogy hogyan sikerült leküzdeni a depressziót?

Figyelt kérdés
2017. szept. 2. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából teljes életmódváltás meg gondolkodás megváltoztatása. Elkezdtem elhagyni azokat az embereket, akik csak lehúztak meg akik miatt egy darab sz.nak éreztem magam. Nálam a fő oka a suli meg "barátok" meg a külsőm volt, meg persze a kapcsolatom anyámmal. Ezeken kezdtem el dolgozni. A sulira elkezdtem egyre kevesebbet gondolni, a kötelező minimumot nyújtottam csak. Tudtam, hogy nagyrészt úgy is csak az utolsó év átlaga meg az érettségim fog számítani, nem az, hogy énekből hanyas leszek. Szerencsére régi ismerős a háziorvosom, szóval mikor besokalltam kivettem 1-2 nap szünetet igazolással.

Aztán levetettem az előítéleteket. Olyan emberekkel kezdtem el beszélgetni, akiket addig lenéztem, vagy azt hittem nem lenne közös témánk stb. A régieket meg szépen lassan kitakarítottam az életemből. Nem akartam már húú de menő meg gyönyörű csaj lenni. De ettől függetlenül elkezdtem jobban adni magamra, eljártam futni meg edzeni, dolgoztam a külsőmön.

Anyával azóta sem jó a kapcsolatom, sajnos ő egy nagyon negatív ember. Szomorúan hangzik, de igyekszem minél kevesebbet beszélni vele a "szia, mizu?"-n kívül. Fiatalon elkezdtem dolgozni suli mellett, hogy elköltözhessek.

Az egyetlen amitől nem tudtam megszabadulni az a vagdosás meg társai. Ezt akkor sikerült végleg abbahagyni, mikor a mostani párommal megismerkedtem 18 évesen. Ő rántott ki véglegesen a depresszióból. Volt előtte is kapcsolatom, sajnos az inkább csak még mélyebbre lökött, sok volt a lelki bántalmazás meg veszekedés.

Igazából nem tudom miért döntöttem el, hogy ki akarok jönni a depresszióból. Csak kattant egyet valami és rájöttem, hogy nem akarom ezt csinálni. Minden este úgy lefeküdni, hogy abban reménykedsz, hogy nem kelsz fel és társai. Elkezdtem tervezni, lettek céljaim. A "dolgozz érte és jobb lesz pár éven belül" volt a motivációm. Meg a "csak azért is". De őszintén azt hiszem, hogy a párom segítsége volt a legfontosabb. Mellette más ember lettem, boldog vagyok, együtt építjük az életünket. 4 éve tiszta vagyok. :)

2017. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szerelem segített kihúzni a gödörből. És a világról való gondolkodás megváltoztatása. Az a lényeg, hogy mindig legyen értelme küzdeni valamiért.
2017. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!