Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az okozhat depressziót, ha...

Az okozhat depressziót, ha nem vagyok sikeres a szakmámban, nem olyannal foglalkozok, amit szeretek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 24. 10:55
 1/5 enes ***** válasza:
Okozhat is és nem is. Egyszer már volt ehhez hasonló kérdés - ez meg ez okozhat-e ezt meg ezt... - igen, okozhat. Rajtad múlik, hogy okozni fog-e. Ha már nagyon nem érzed jól magad a bőrödben, akkor találj ki mást, tervezd meg és váltsd valóra. Ha pedig csak egy kósza gondolat volt és egész jól érzed magad, akkor vesd el a más állás ötletét.
2017. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De mennyire ! Ha elmaradnak a sikerélmények, ha csak kisebb-nagyobb kudarcok vannak, amikor az ember nem érzi értelmét annak, amit csinál nap, mint nap, az bizony depresszióhoz vezet, amiből ki kell törni.
2017. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Okozhat. De ha az élet már területein megtalálod a boldogságot (magánélet, szabadidő, hobbik) akkor nem hiszem, hogy ennyitől depressziós lennél. Inkább akkor van a gond, ha sehol sem tudod igazán jól érezni magad. Se a munkában, se a munkán kívül.
2017. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak végignézek a munkatársaimon és magamon ... okozhat :)
2017. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Okozhat, sőt hosszútávon betegségeket is.Főleg ha még stresszel is jár a munka.

Én így jártam.Depressziós nem lettem, csak a hangulatom volt folyton lehangolt, már nem vettem észre a jó dolgokat, folyton aludtam volna, stb. Kiégés. Magas vérnyomásom lett, szívritmuszavarok, májelégtelenség, reflux még mellé.2 év alatt.

Mostanában minden időmet orvosoknál töltöm. Múlt héten döntöttem és felmondtam.Most új munkát keresek.Amióta itthon vagyok, felmondási időt töltöm szabadsággal, kicserélődtem, sokkal jobban vagyok, és nagyon nyugodt.Pedig nem tudom hol találok munkát, milyet, mikor? Addig miből élek?De mintha ez most nem is igazán izgatna, olyan jó most kicsit magammal törődni.Azért írtam le, mert rájöttem, az ember egészsége a legfontosabb, először a lélek betegszik meg, de utána követi a test is!És merni kell váltani!Én 21 évig dolgoztam itt, komoly pozícióban,jó fizetés, nem volt könnyű döntés.

2017. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!