Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 26 évesen miért akarok meghalni?

26 évesen miért akarok meghalni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, egyedül élek. Van egy friss párkapcsolatom, viszonylag jól fizető munkám (kopp kopp), egy öreg autóm.

Élnek a szüleim, van családom.

Mégsem tudok boldog lenni, és (hívő vagyok, na nem elvakultan) hetek óta azért imádkozok Istenhez, illetve teszem fel a kérdéseimet, hogy "miért vagyok még életben?" "miért nem szólítasz magadhoz?" "mi a szerepem még az életemben?"

Nem tudok hinni a boldogságban, az emberségben, az önzetlenségben. Pesszimista vagyok, mindig mindennek csak a rossz oldalát látom.

A barátnőm egyedül a pesszimizmusomról tud.

A szüleim, családom, barátaim semmiről. Boldognak, kiegyensúlyozottnak mutatom magam, hiszen egy gyerek vagyok, egyszerűen nem törhetek össze előttük, hiszen egész biztos, hogy magukat okolnák érte. A lehetőségekhez képest megadták amit tudtak mindig.

Képes vagyok a lelki fájdalmamtól a nap bármelyik szakában sírva fakadni, könnyezni a nyomoromon, miközben tulajdonképp mások ezerszer cserélnének velem.

Egyszer voltam pszichológusnál, vázoltam körülbelüli tekintetben a látásmódom: elképedt, hogy lehet ilyen világnézettel élni? és hogy szerinte ettől sokkal sokkal jobb azért a helyzet...



2017. szept. 12. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez valamilyen lelki betegség. Depresszió is lehet. Nem feltétlenül kell nyomorban élned, hogy depressziós légy. Keress fel egy pszihiátert.
2017. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

nem egyszer gondolkoztam az öngyilkosságon is, azt éreztem, hogy az életet nem nekem találták ki, és nem tudok helytállni úgy, ahogyan elvárnám saját magamtól.

De eddig, és most is az Istenbe vetett hitem tart vissza, hiszen nem kérdőjelezhetem meg a földi életemet. Amíg élek, élnem kell, nem vethetek véget saját kezemmel, hiszen életben akar tartani.

2017. szept. 12. 10:17
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Éhezhetnél valahol Afrika mélyén, kereshetnéd a családod valahol a közel-keleten a golyózáporban, retteghetnél olyan betegségektől valamelyik indiai nyomornegyedben, amilyenek itt már a középkor óta nincsenek.


Én is voltam hasonló helyzetben, mint te, tudom, hogy nagyon nehéz. Nekem sikerült kimásznom belőle, ha szeretnéd privátban leírom, hogy miként sikerült.

2017. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%

Negatív gondolkodás = Halál

Pozitív gondolkodás = Élet

2017. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem lehetett valami jó pszichológus, ha elképedt... Keress másikat?


Ha erőt tudsz meríteni a vallásodból, esetleg érdemes lehet beszélned egy pappal? Mintha az ilyesmi is a feladatkörükbe tartozna.


Az mit jelent, hogy nem hiszel az önzetlenségben, emberségben? Nem létezik? Vagy nem éri meg?

Hogy túl kevés van belőle a világban, az mondjuk biztos.

De ezen lehet változtatni.

2017. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

A pozitív gondolkodás egy bullshit ideológia,ami elvakítja az embereket,kihasználva azt,hogy mindenki szeretne hinn valamiben.

Nem pozitívan kell gondolkodni,hanem REÁLISAN,és abból kiindulva lehet jó irányba terelni a dolgokat.

Az élet nem habostorta,hanem biza valakinek ürülék.

2017. szept. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
Olvass 0-24 Bibliát,tartsd be a 10parancsolatot,járjál templomba és ami a legfontosabb,hogy soha ne dugjál,mert Isten bácsi figyel és megbüntet,ha bármilyen élvezetnek hódolni mersz!
2017. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Apu ugyanígy gondolkozott, mint te. 50 évesen szólította magához a teremtő. Várj csak nyugodtan, te is sorra kerülsz. Sőt! Ha nem akarod, akkor is.
2017. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Én is megakarok halni pedig csak 22 vok. Az életem egy nagy rakás 💩
2017. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert a tényleges megoldások helyett imádkozol... :)
2017. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!