Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan békéljek meg magammal?

Hogyan békéljek meg magammal?

Figyelt kérdés
Erősen túlsúlyos voltam, mostanra nagyjából lefogytam. A bőröm elég rosszul nézz ki. A mostani tömegem mellett normális, feszes bőrrel szerintem egyáltalán nem nézne ki rosszul a testem, de így borzalmasnak találom. Még ez ellen is lehet tenni és talán vannak ilyen irányú törekvéseim, de szerintem az igazság mélyebben van elásva és ha ezt megoldom, akkor is lesz olyan, ami nem lesz jó. Szörnyen maximalista vagyok, a 100% is kevés szokott lenni (ez az egyetem alatt nevelődött belém :( ). Szerintem ennek egy kivetülése az is, hogy gyakorlatilag szégyenlem a testemet. A mások előtti tükörbenézés is gondot okoz és ez nem normális. Mit kéne tennem, hogy elfogadjam magamat?
2017. szept. 13. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát te is mondtad, hogy van egy igazság mélyen elásva, ami miatt rosszul érzed magad, és a többi csak annak következménye, hogy nem vagy megelégedve a testeddel, kinézeteddel. Meg kell keresni ezt a problémát és meg kell oldani, akkor a többi is megoldódik.
2017. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyit fogytál és mennyi idő alatt? (irigylem ám, 30 kg plusz van rajtam a fene enné meg) Hány éves vagy? Fiatalon a bőr regenerálódik, visszahuzódik, tán tul gyorsan fogytál, kell még a bőrödnek idő. Azt szoktam mondani, hogyha magadat nem birod nézni, akkor nézegess másokat, hát annyi, de annyi hiba van mások testén, hogy bőven van mit nézegetni.
2017. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
45 kg ment le egy év alatt. 25 éves vagyok, szerintem nem volt gyors a fogyás, figyeltem erre direkt. Meg nagyon be is csíkosodott a bőröm, bár az a kisebbik problémám. Gyerekkorom nem volt a legjobb, sok gondom is származott belőle, sokat terrorizáltak meg néztek le folyamatos jelleggel, gondolom ez lehet mögötte, de mit tudok ezzel kezdeni? Ez nem ilyen elnyomott dolog, bármikor tudok róla beszélni meg nem fog el rossz érzés tőle. Azt nem tudom, hogy rosszul érzem-e magamat, attól függ mit értünk a rosszul alatt. Úgy érzem mindig, hogy csinálnom kell valami hasznosat. Ha például pihenek, akkor úgy érzem, hogy pazarlom az értékes időt és feszült leszek ettől. Meg ami még érdemleges lehet, hogy katasztrofális vagyok bármilyen jellegű emberi kapcsolat kialakításában és fenntartásában is. Bár gondolom ennek is ugyanaz az oka. Köszi a válaszokat!
2017. szept. 13. 22:34
 4/6 anonim ***** válasza:
ez a fogyás a bőrnek gyors volt, két év alatt is elég lett volna. Milyen módszerrel fogytál? edzettél? a gyerekkori traumák kihatnak, de már ki kéne nőni. van már egy diplomád, értékes, eredményes ember vagy. Munkáddal elégedett vagy?
2017. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úristen, mintha èn írtam volna ezt a kèrdèst... Ugyanez a problémam van, én 38kgt fogytam én 27 vagyok. Nekem elég durva depresszió alakult ki emiatt, én már 2010ben lefogytam, 20 évesen, a bőröm nekem is elég szar lett, mèg pszichiáterekhez is jártam mert élni se volt/van kedvem miatta. 4 évig tartottam azt a súlyt, de aztán kicsit visszahiztam, jobb lett a helyzet, meg lett új párom, lett önbizalmam, jobban néztem ki sokkal és boldog voltam. Csak aztán túl jól sikerült a visszahízas, és bár nem a kezdő súlyomra de elég sok visszahiztam. Aztán leadtam azt is, most bōr ügyben megint szar a helyzet. Sajnos kihat a munkámra, meg mindenre. Már odáig jutottam hogy állandóan csak ezzel foglalkozom. Voltam plasztikai sebészeknel. Meg fogom csináltatni amit lehet(mell, has, comb. Karomat nem akarja-szerinte nem kell.) Nehéz ügy, munka miatt, lábadozás stb. De ez így nem élet. Könnyű monda

mondani,hofy fogadd el magad. Mondta ezt már nekem kB modellalkatu lány. Ja, úgy én is elfogadnam:) Csak nem tudja, milyen borzalmas úgy élni, hogy a párom előtt is takargatom magam. Fiatal nőkènt.. Szex pólóban, legalább a hasam meg a mellem ne lássa milyen lötyi lett..de inkább nem is csinálnam legszivesebben. Persze ő ezt utalja, meg is értem. Ezért akarom a műtéteket, mert erre már rá fog menni a kapcsolatom is. Hát bocs hogy így kifakadtam :) Nehéz ügy az biztos. Én próbáltam mindenfele kezelés, krém, szauna, nem segít csak a szike rajtam, az meg Heggel jár, de szerintem èn belevagok. Te hogy vagy ezzel?

2017. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4:

Annyira elhúzni sem akartam a fogyást, már komolyan veszélyeztette az egészségemet, majdnem cukorbeteg lettem miatta meg a vérnyomásom is elég magas volt. Életmódot váltottam, aminek a részeként edzek is. Jelenleg csak BSc-m van, ahhoz hogy dolgozhassak is abban amiben szeretnék MSc kell legalább, így most két egyetemi képzés között vergődök. Ez sem tesz túl jót, az biztos.


#5:

Köszönöm, hogy leírtad ezt, mindig jó tudni, ha az ember nincs egyedül a problémájával. Én alapból úgy indultam neki az egésznek, hogy ha végeztem az átalakítással akkor utána műtét. Viszont amikor megnéztem az árakat meglepődtem. Konkrétan előbb veszek egy házat egy kisebb faluban, szóval lehet műtét lesz belőle, de csak nagyon sokára. Ahogy néztem lehet tb-re is csinálni, de ahhoz az kellett volna, hogy orvos kövesse figyelemmel a fogyást, nálam meg ez nem játszott sajnos. A hegekkel kibékülnék, az lenne a legkevesebb, legalább emlékeztetne valami arra, hogy milyen életet éltem egykor.



Köszi a válaszokat!

2017. szept. 19. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!