Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus tényleg nem ér...

A pszichológus tényleg nem ér semmit?

Figyelt kérdés

annyit csinálnak hogy ülnek és hümmögnek plusz meg is aláznak ha valamit nem úgy csinálsz ahogy elvárja. te mondod a dolgaidat az meg oda makod valamit és ezért fizetsz és még adja az időpontját mert valakin le kell vezetnie a stresszt.

Sokan ezért pszihológusok hogy kiéljék magukat az embereken.


2017. szept. 15. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Te vagy, akit szekáltak az iskolában, ugye?
2017. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Igen, szerintem is ő az 1-es.

Kérdező! Inkább pszichiáterhez menjél, mert egy pszichológus veled valóban nem tud mit kezdeni, hetek óta írod ki ezeket a kérdéseket ide.

2017. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A pszichológus önmagában semmit nem ér. Te is kellessz hozzá. Én elismerem, rengeteg a rossz, kiégett szakember, és sok ember belefut ezekbe és utána leírja az egész szakmát. De ha hallgatsz a pszichológusra és hagyod magad rávezetni a dolgokra, akkor hatásos. Ha van benned egy kétség, a gondolataid megakadnak és nem tudsz egy adott szituációt továbbgondolni, akkor jön a pszichológus és segít továbblátni a problémán, rámutatni hogy min kéne változtatni. Ő objektíven látja a gondjaidat, még te szubjektíven.

Pszichológushoz általában azok mennek, akiknek mindennapi gondjaik vannak többnyire. Pl önbizalomhiány, teljesítményszorongás, gyász stb. Szerintem a pszichológus a pszichiátriai kórképek megoldására (depresszió, szorongás) nem feltétlen alkalmas, legalábbis nagyon ritka az olyan. A pszichoterapeuta már talán jobb, bár én eleve a terapeutát ajánlom mindenkinek, mert ő konkrét terápiákat és módszereket alkalmaz, a pszichológus pedig beszélget. A pszichiáter hatásosabb, de az olyan aki terápiát is tart.

Szerintem a pszichológusok nem feltétlen akarják kiélni magukat az embereken, de sokszor a beszélgetés alatt megnyílvánul az ő saját személyisége is, ami elkerülhetetlen. Így ha kifogsz egy akaratos, makacs embert és úgy viselkedik ahogy a kérdésben is írtad, az nem a pszichológia tudományát írja le, hanem az adott szakember jellemét.

2017. szept. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor egy elég rossz pszichológusnál voltál. Az én pszichológusom mindig figyelmesen végighallgat, utána kérdéseket tesz fel, amire közösen keresünk választ, ha egyedül nem megy. Az a lényeg, hogy nem egyoldalú a beszélgetés. Aztán lehet, hogy vannak ilyen pszichológusok is, de sokat számít az is, hogy hiszel-e abban, amit mond. Mert nem elég, hogy csak kibeszéled magadból a gondjaidat, hinned kell abban a változásban, amit mond neked.


Suliban nem tudsz pszichológushoz menni? Én oda járok és így ingyenes.

2017. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Sokan összemossák a két szakterületet, de valójában teljesen más a dolga egy pszichológusnak, és egy pszichiáternek. Előbbi bölcsész, utóbbi pedig orvos. Én alapvetően, és nyilván hibásan két dologban hiszek: 1. szike 2. erős szer nagy dózisban. De tudom, hogy sok emberen segítettek pszichológusok, ezért nem szólom le őket.
2017. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt se felejtsd ki, hogy közben kis madarakat rajzol a noteszébe.
2017. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen vannak nagyon rossz pszichológusok meg pszichiáterek. De ott bukik el sok ember, hogy akkor általánosít. Most ha találkozol az iskolában vagy találkoztál anno egy rossz tanárral akkor az összes tanár rossz? Ugye hogy nem! Nos, én ingyeneshez járok és nagyon rendes pszichológusom van, és hetente van, rendszeres, szóval én szerencsés vagyok, de két év után találtam ilyet!! Nem ragadtam le egynél, kerestem, szinte mániákusan hogy végre találjak valakit aki segít, mert nagyon kivoltam! Másrészt, a pszichológusnak nem az a dolga hogy helyetted megoldja a problémákat. Mert van hogy igenis szembe kell nézned magaddal, sőt, vannak helyzetek amiktől nagyon félsz mégis meg kell tenned mert így tudsz fejlődni. Aki sosem csinálja meg a feladatokat, meg kicsit sme lát bele a dolgokba és makacs, azon sem pszichiáter sem pszichológus nem tud segíteni.
2017. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!