Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Iskolában eléggé zárkózott vagyok, mivel régebben sokat szekáltak, néha meg is vertek. Aztán már beszélgetni sem tudok, mindig bepánikolok ha beszélnem kéne, órán is ha felhívnak akkor is mindenki hülyének néz mert nem tudok megszólalni. Nem tudok szinte senkinek se 2mp-nél több ideig a szemébe nézni, meg ha körülöttem nevetnek mindig azthiszem hogy rajtam nevetnek. Egyszerűen megszólalni nem tudok. Szinte sehova se megyek, félek az emberektől. Ebben az évben 3közeli ismerősömet is elvesztettem, de még mindig nem tudok mit tenni, hogy ne csak rájuk gondoljak, nem tudom elfogadni a tényt hogy nincsenek már. Sokszor sírok már tehetetlenségemben, mikor már nem tudom hogy mit tegyek.

#tehetetlengség
2017. szept. 15. 19:30
 1/1 anonim válasza:

Javaslok egy pszichológust, de az sem lenne rossz, ha másik iskolát választanál, ahol újrakezdheted. Ha egyiket sem, akkor nem tudom igazából.

Hasonló helyzetben voltam én is, viszont belőlem egészen mást hoztak ki az örökös szekálással és kiközösítéssel, ezért ma már inkább félnek tőlem ;)

Nem mondom azt, hogy törődj bele, mer nem szabad. Ne engedd, hogy bántsanak (lelkileg, testileg egyaránt). Mutasd meg nekik, hogy meg tudod védeni magad. Ezzel persze nem arra akarlak buzdítani, hogy verj össze mindenkit, de ha önvédelemből teszed, jobban jársz. Várd meg, amíg kezdeményeznek, aztán üss, ha kell.

Nem szabad gyógyszereket szedni, depressziózni ilyeneken, mert akkor sosem oldódnak meg. Tiszteletet kell parancsolni. Ha mindig csak behódolunk az alárendeltetésnek nagyon rossz jövő vár ránk.

Ja, és ezt írom úgy, hogy lány vagyok. ;)

2017. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!