Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire számít hallucináci...

Ez mennyire számít hallucinációnak? Mennyire súlyos a dolog?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdődött minden, amikor romlott a lelki állapotom. A szemem sarkából szoktam látni alakokat 1-2 másodpercig, majd ha odanézek nem látok senkit. Néha azt látom, hogy rámesik valami, vagy hogy bogarak másznak pl. a lépcsőfokokon. Mindig nagyon megijedek ha embereket látok. Néha nem tudom megkülönböztetni a valóságot a hallucinációtól, és volt, hogy egy élő kutyára azt hittem, hogy a saját képzeletem kreálmánya.

2017. szept. 16. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szemed sarkából látsz alakokat, lehet optikai csalódás is, nem gondolom, hogy ez hallucináció lenne.

Amikor ezeket a jelenségeket tapasztalod, mit teszel? Mennyi idő alatt tűnnek el ezek a jelenségek?

Ha rosszabb lelkiállapotban vagy akkor jön elő, vagy máskor is?

2017. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább a rossz idegállapotod miatt van. Ijedtségtől van. El kellene menned a házi orvosodhoz, és elmondani neki a problémádat. Lehet ő tud rajtad segíteni, vagy tovább beutal valahová.
2017. szept. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

En is gondoltam arra hogy optikai csalodas, de tul gyakran jelentek meg. Volt ra pelda, hogy mondjuk egesz nap 10x is megtortentek ezek.


Hat van amelyik eleg hamar eltunik, par tized masodpercig latom, de van amit 5-6 masodpercig eszlelek, es csak utana tunik el.


Ha rosszabb a lelki allapotom akkor tenyleg sokasodnak ezek.

2017. szept. 17. 02:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez alapos ok arra, hogy pszichiátert keress fel.
2017. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ez tenyleg sulyosnak hangzik ... am ha nem szedsz vagy szedtel tudatmodosito szert akkor ez akar kepesssegge is fejlodhet szenvedesek aran a lenyeg hogy elhatarozd hogy a kepzeleted nem azonos a valosag anyagi reszevel csupan az emlekeid es vizio keszseged tul erosek ha nem viselkedsz agressziven meg mentalista is lehetsz de nezz utana a multadnak serelmek stb es az oseid lelki allapotanak nincs e koztuk magiaval foglalkozo vagy ilyesmi ekkor ugyanis egyutt kell elned e keszsegekkel es lesz aki segit majd nem kezelni hanem hasznositani a masik megoldas ha elfogadod egy jo indulatu orvos segitseget de igy lemaradsz valamirol legyel ovatos es senkit se nezz ellensegnek ha bantast velsz valakitol beszeld meg vele nehogy arnyekra vetodj es kifagassanak es bezarjanak
2019. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!