Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez poszttraumás stressz?

Ez poszttraumás stressz?

Figyelt kérdés

sok rossz dolog történt velem.

gyerekkoromban 4 éves koromban meghalt a báttyám.az egész családnak egy trauma volt.

apám ès anyám sokat veszekedtek. apám sokat ivott. féltem tőle pedig nem bántott csak az indulatos viselkedésétől féltem.

iskolában folyamatosan piszkáltak mind általános mind középiskolában. a lehető összes dologgal. féltem tőlük.

tüneteim: reggel és este folyamatosan az emlékeimet pörgetem vissza. nem filmszerűen csak visszagondolok rá és látom azokat az emlékeket és a helyzetet nagyjából és dühös vagyok zakatol a szivem. sokszor volt hogy kimentem az erdőbe ordítozni verni a fákat, közben fröcsögött a nyál a számból. az osztálytársaim arcait képzeltem oda.

gyakran fantáziálok arról hogy visszamegyek iskolába és jól megverem őket. vagy felbérelek egy gyilkost. de olyan elmélyülten fantáziálok erről. gyakran nézek lefejezős videókat

szeretek egyedül lenni a szobámban. idegesít ha otthon hozzamszólnak. támadásnak érzékelek mindent.

szorongok emberek között már kicsi korom óta. nem nagyon szólalok meg társaságban. mert félek hogy kigúnyolnak. nyomást érzek a fejemben ha valakivel beszélek és kényszeredetten vigyorgok(emiatt is gúnyoltak) ha nevetnek mellettem azt hiszem rajtam gúnyolódnak mint az iskolában. tiszta szociális fóbia. ha rlmrnnek mellettem érzem hogy figyelnek és lehajtom a fejem ez már ilyen reflexszerű. olysnnak lázom magam mint smilyennek az osztálytársaim mondtak

Sokat remegek reggelente.

voltam régebben kineziológusnál az segített akkoriban, mert előtte még depressziósabb voltam. késöbb pszichiátrián akkor kevert szorongásos depressziós zavarral kezeltek, gyógyszert szedtem.nem beszéltem az iskolai dolgokról, mert nem tudok, mindig titkoltam anyukám elől is. úgy derült ki hogy nem jártam be az iskolába. de szerintem félrediagnoztizáltak. mondjuk akkor még iskolába jártam szóval benne voltam a helyzetben. Akkor is ha piszkáltak valamivel akkor lefagytam és nem tudtam rá reagálni. csak bàmultam magam elé. Nem is gondoltam hogy ez probléma mert ezt tapasztaltam, láttam egész életemben és mindennapi volt a gúnyolódás és védekezni nem tudtam mert féltem.

Mostanában olvastam a ptsd-ről és lehet hogy ez van már nekem régóta és elmélyült vagy cdak sima depi?


2017. szept. 19. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el pszichiáterhez, mielőtt rosszabbodik az állapotod. Ezek nem normális reakciók. Valószínűleg örököltél is valamit apukád agresszivitásából.
2017. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!