Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit érez az ilyen ember, mi...

Mit érez az ilyen ember, mi játszódik le benne?

Figyelt kérdés
Van egy (lány,17) osztálytársam, aki nem szól senkihez, csak a tanárokkal láttam beszélgetni, de egy osztálytársával sem hajlandó szóbaállni. Mindig fekete ruhákban jár, pedig nem rocker, nem is goth. Tesiórákon csak áll, a földet bámulja, szünetekben ugyanezt teszi. Hiába próbáltunk beszélgetést kezdeményezni vele, csak hátat fordít, elmegy onnan. A szekálókat pedig szótlanul tűri. Ha valaki mosolyogva odamegy hozzá, akkor megijed. Ha rá irányul az egész osztály figyelme, akkor látszólag szorong, de az arcán még mindig látni, hogy nagyon rideg, és gyűlöl mindenkit abban a helységben. Nos, én ma odamentem hozzá suli után (alig bírtam utolérni), és megkérdeztem, hogy mi baja van, miért ilyen ellenséges. A vállamra tette a kezét, és idézem: "Ne vedd a szívedre, hogy ilyen a természetem. Ha fényt akarsz látni bennem, ahhoz mélyebbre kell ásnod, de nem most, és nem is holnap" ..továbbment. Ezt mire véljem, és mi baja lehet?

2017. szept. 20. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Erdekel a lany? Vagy csak kivancsi vagy?

Szerintem nyitna feled, csak ahhoz neked kitartonak kell lenned. Keresd a tarsasagat, de eleinte inkabb csak ugy hogy kettesben vagytok. Probalj beszelgetni vele. Lassa rajtad hogy igyekszel.

2017. szept. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Mintha csak engem írtál volna le 3 évvel ezelőtt.

Nekem összevissza annyi bajom volt, hogy mindenki tömeg volt, a külsőre mentek,és a többi.

Én inkább elvoltam egyedül,elgondolkoztam az élet dolgain, rajzoltam, verset írtam, zenét hallgattam.

Mivel senki nem törte magát,hogy megismerjen, én sem törtem magam,hogy kimutassam, hogy milyen vagyok. Nem tudták rólam,hogy mi akarok lenni, ha felnövök, milyen zenéket szeretek, mi a kedvenc tantárgyam, hogy mik a hobbijaim. És őszintén szólva nem is kellettek felszínes kapcsolatok, amiket a látszat kedvéért tartok fent iskolán belül. Jött a szünet egyik osztálytarsam sem szagolt a másik felé, pedig hú de nagy besztfrendszforevörök voltak páran.

12.es koromban lettem jóban egy évfolyamtársammal, illetve egy technikusi képzésen lévő lánnyal, velük azóta is tartom a kapcsolatot. Miért? Mert oda jöttek, érdeklődtek.Nem volt hasznuk abból, hogy velem barátkozzanak, mégis megtették.


Tehát.. A javaslatom, hogyha szeretnél megismerkedni a lánnyal, nyiss felé. Sok időbe fog telni, míg felold, de az ilyen emberek értékesek szoktak lenni. (Nem minden esetben,de eddigi tapasztalataim alapján azok) Beszélgess vele a terveiről, a hobbijairól, a jövőképéről.

Sok sikert.

20L

2017. szept. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%

Nyilván pszichés problémái vannak. Lehet, hogy valamikor megerőszakolták, vagy megverték, vagy megtámadták, vagy ki tudja , min ment keresztül.

Én nem ajánlom, mert kiszámíthatatlan, te meg nem vagy orvos..

2017. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez hülyeség.

Egyik legjobb barátnőmet molesztálták, megerőszakolták, majdnem megölték, pánikrohamos, mégsem bántam meg, hogy jobban megismertem.


Lehet, hogy nehézségeken ment át korábban, és nehezen oldódik fel emiatt, de lehet hogy a személyisége is alapból zárkózottabb.


Ha olyan, mint mondjuk én, valószínűleg jobban érdeklik őt a művészetek, a csodabogarak, az elvont gondolkodás/ nem hétköznapi beszélgetéstémák.

Fontos, hogy merj beszélni a véleményedről őszintén, nem megsértve ezzel senkit.


Valahogy így kéne nyitni felé, persze szépen lassan.

Amúgy ha gondolod, nyugodtan mesélj, hogy milyen vizekre sikerült evezni, engem is kíváncsivá tett ez a csajszi a szövege alapján. :)

2017. szept. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Mindig kettesben szólj csak hozzá, nagyon terhelő lehet visszahúzódóként megélni ha más emberek előtt kell mondanod egy valakinek mondani valamit, úgy hogy azt mások is hallják. Csak suli után :)

És csak akkor ha minimum barátságot szeretnél vele. Ne csak egy extrém élőlény ismerője legyél az nagyon csúnya lenne ha így tennél. Gondolom fiú vagy, nagyon tanuld meg, hogy soha semmi esetre ne vívd ki magad ellen egy nő haragját. :)

Lehet csalódni az ilyenekben de nekem 2-3 barátom is hasonló és lehet, hogy volt 1 év mire megismertem és még akkor is mondott újat, de az ilyen emberekkel hihetetlenül mély kapcsolatokat lehet létesíteni.

Nagyon jó jelnek tűnik egyébként, hogy a válladra tette a kezét és ezt mondta. Valamit lát benned, ne okozz neki csalódást, az érdeklődésed maradjon meg felé.

A #2. válaszadóval egyetértek.

2017. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

#5. vagyok

+ Valószínűleg borzalmas dologként éli meg az iskolát, gyűlöl bejárni és nem szereti azokat akik szekálják vagy akár megszólítják. Szekálásnak éli meg talán a kedves megszólítást is ha valamilyen jellegű illető kérdezi meg vagy ha mások előtt teszi ezt. Valószínűleg jó adag félelem is társul ehhez. Minden nap egy túlélésért küzdelem, "csak legyen már vége" és menekülhessen haza.

Szerintem Tőled is félt, mikor utolérted és megszólítottad, de jól reagált és vagy nagyon el akart vágni magától vagy megmutatni hogy nem lesz könnyű őt megismerned és megnyitnod, de nem zárja ki a lehetőségét.

-ez lemaradt

2017. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz
2017. szept. 23. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!