Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem? Nem gondolom,...

Mi lehet velem? Nem gondolom, hogy depresszió.

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok, és nem érdekel semmi, de szó szerint... Utálok emberekkel érintkezni, nem érdekel a szórakozás sem, nem érdekel a párkeresés, nem érdekel a családalapítás, ahogy a karrier, a pénz sem. Elvagyok a magam világában, sokat kockulok, de ha ki kell mozdulnom, az óriási nehézséggel jár, és rettenetesen lefáraszt. Munkahelyemen is felmondtam, nem tud érdekelni. Pechemre azt se szeretem, hogy valamiért az idegenek engem olyan nagyon kedvesnek tartanak, és az tuti, hogy velem akarnak csevegést folytatni, ha kilépek az utcára... Nyilván válaszolok kedvesen, mert így lettem nevelve, de engem ez is iszonyatosan lefáraszt. Nem érintenek az ő témáik, messze nem úgy élek, ahogy ők, engem semmi nem izgat a magam zárt világán és pár nagyon közeli barátomon kívül. Nem félek az elmagányosodástól sem, rám tényleg az emberek közelsége van szörnyen rossz hatással.

2017. szept. 23. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, nem akarlak fárasztani, de majd ha egyszer muszáj lesz pénzt keresned..nem így fogod látni a dolgokat......

másrészt: nem ért valami trauma -akár régen- amitől így bezárkózol?.......pedig egy szép őszi erdő egy szép pasival elég emlékezetes tud lenni:D ...vagy amikor rádmosolyog a kisbabád..

szerintem egyszerűen még éretlen vagy. Amúgy nekem is van ilyen periódusom /40 évesen/ de ez általában az idegi fáradtság..

Nem lehet hogy el kéne hagyni inkább a gépet és ÜDV. A VALÓ VILÁGBAN!!!?

2017. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Isten őrizz, onnan menekülök! Gimit leszámítva mindenhol szerettek, és ott se bántott azért mindenki, csak páran. Engem ezek a dolgok szimplán nem érdekelnek, pedig nem tanultam sose rosszul, iskolázott is vagyok (nem hencegésből), de egyszerűen mit tehetnék, ilyen vagyok. Egyébként éretlennek nem mondanám magam, sokkal jobban átlátok dolgokat, mint a nagy átlag, akik közül zömmel felszínesek a legtöbben. Nekem a célom az életben az, hogy minél kevesebbet kelljen érintkeznem az emberekkel. Ilyen romantikus andalgós pedig a legkevésbé sem vagyok, a párkeresést is ezért hagytam abba, mert untam, hogy ilyeneket kell játszanom. A másikat meg csak nem csaphattam be tovább, tudtam, hogy max. hamis, megjátszott gyengédséget kapna, miközben én az órát lesem, hogy mikor szabadulhatok már.
2017. szept. 23. 09:30
 3/5 anonim válasza:
Ha jól érzed magad így, akkor nem valószínű, hogy depresszió... Viszont lehet, hogy tényleg a kockulás a baj, a játék/gép/telefonfüggőség. Szerintem próbálj meg néha kimozdulni, programokat szervezni azzal a néhány közeli barátoddal, akikkel érintkezel. Nem baj az, ha nincs hatalmas baráti köröd, szerintem sokan vagyunk ezzel így, többek közt én is. :D Nekem is összvissz két haverom van. :)
2017. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem jó, mert az emberek nem fogadják el... Én így érzem magam jól, de mindenki más (még a legutolsó kis okj képzésen is) erőltetik ezt az ismerkedőst, facebook-on jelölgetős akármit, meg felesleges cseverészést, hogy ki hol bulizott, ki hol mennyiért vásárolt, ki mikor házasodott, milyen ruhában, meg az ilyen sok felesleges, felszínes és érdektelen ostobaságot. Saját családomban sem bírom az ilyet elviselni, ha nem tudunk ténylegesen, mély dolgokról beszélni, akkor inkább nem beszélek senkivel sem. Kb. egy évben 1-2 alkalommal elmegyünk koncertre, megnézzük ha van kedvelt előadónk, esetleg mozi, de ennyi, jobbára a barátaimmal is inkább olyan programot keresünk, ahol inkább magunk lehetünk. De ha ezt a legtöbb embernek így elmondanám, vagy nem akarná elhinni, vagy meg akarna változtatni, és bizonygatná, hogy de, ő meg tudna... Volt ilyen is sajnos. Repült is az illető minden szó nélkül.
2017. szept. 23. 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, akkor fogadd el hogy ilyen vagy. Most. Később ez még változhat!:)...

/#1/

2017. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!