Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek a személyiségz...

Mi a neve ennek a személyiségzavarnak?

Figyelt kérdés
Még egy tanárom mesélt róla csak elfelejtettem a nevét. A tünetek azzal járnak (tini korban) hogy az anyjához betegesen raaszkodik és az apját pedig utálja, mert osztoznia kell vele az anya szeretetén. Legfőképp fiúknál fordul elő, de lányok is vannak ilyenek.

2017. szept. 27. 06:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint a betegség nevét
2017. szept. 27. 06:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ödipusz- komplexus. Lányoknál pedig Elektra.
2017. szept. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. szept. 27. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Az Ödipusz és Elektra komplexus nem tinikorban fordulnak elő, hanem korábbi életkorban. Ha valaki tinédzserként, ahogy írod "betegesen" ragaszkodik az anyjához az már valami más zavar lehet.
2017. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól tudod, utolsó. Az ödipusz komplexus valóban gyerekkorban alakul ki, de nem minden esetben múlik el. Ha megmarad, akár felnőtt korban is, akkor is úgy hívjuk.
2017. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző, 4# vagyok. Utánanéztem és igazad van.
2017. szept. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!