Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem sok nehézség volt az...

Nem sok nehézség volt az életemben, mégis alig tesz valami boldoggá. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Normális családban nőttem fel, szüleim együtt vannak, nincs agresszió, alkoholizmus stb. Egyke gyerek vagyok, a lehetőségekhez mérten mindent megadtak a szüleim, pedig mindketten minimálbért kerestek. A családom többi része is normális, tehát kb semmi kimagaslóan szélsőséges dolog nincsen (kopp kopp).

Nemrég megismertem egy lányt, az ő családja eléggé szétszéledt. Apja alkesz, öccse felelőtlen, szülei elváltak, anyja folyamatosan stresszeli, eddigi pasija elég jól kihasználták. Mégis képes elvonatkoztatni, és boldog lenni.

Ilyenkor jut eszembe, hogy nekem semmi ilyen trauma nem volt az életembe, talán egy-kettőt kivéve, de az is inkább személyes mintsem családi.

Mégis alig van pár dolog ami kikapcsol, és kihúz a szürkeségből. Nehezen hiszem el, ha valami jó történik velem, hogy az sokáig fog tartani, ezért nem is élem bele magam semmibe túl mélyen.

Félek.

A barátnőm egy optimista jókedélyű srácnak ismert meg. És ez tetszett neki bennem. Mióta tudok a problémáiról kvázi magamra veszem,elkeserít, és a megoldást keresem. Egyhangú vagyok, folyamatosan agyalok. Bár tudom hogy nem az én dolgom, és semmi közöm hozzá. Igazából sajnálom őt, hogy mennyire nehéz neki, és mégis tud mosolyogni...

Én meg..pfff...összetehetem a két kezem (és teszem is mert imádkozom) hogy ezek a dolgok rendben vannak, mégsem vagyok elégedett, mert az anyagi javakat hajszolom.

26/F



2017. aug. 14. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó öt szóban megvan az ok. És ez az oka annak is-hogy nem találtad meg azt a szellemi erőt, ami lelkesít, éltet, az nem anyagi hajsza, hanem az valami olyan, amit Te alkotsz meg, Te teremtesz - ez istengyermekségünk lényege, hogy részesei vagyunk a teremtésnek.

"Félek" Az iskolák nagy hibája, hogy nagyon sok megtanulnivaló mellett a képességek az alkotóerő fejlesztésére nincs idő -az elsikkad, elnyomódik. Nagyon sok baj származik ebből. Belégzés(megismerés) kilégzés(kifejezés) ennek ritmusban kell lenni - ha csak belégzünk megbetegszünk, vagy másképp szólva meghal bennünk valami, ami pedig lényegünk lenne. Találd meg azt, ami ezt a ritmust helyreállítja- írj, zenélj, énekelj, táncolj, rajzolj, fess. Van olyan, hogy művészet-terápia - ez a lényeg, amit fent írtam, a folyamata a lényeg és nem az eredmény.

Az ima hálaadás, köszönöm, hogy létezem, hogy részese lehetek a teremtésnek. Egy hasznos kézikönyv, érdemes lenne elolvasnod (miután azt gondoltad fenti olvasáskor, de hát én nem tudok írni/festeni/zenélni)

[link]

Ne búsulj a barátnőd múltján- ne vedd magadra- mert a megoldás, hogy előbb-utóbb saját magad/magatok alkotjátok meg a teret ahol éltek, és ahol a fölösleges múltbéli terheket le kell rakni - ezáltal sok erő szabadul fel!

2017. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

"Nem sok nehézség volt az életemben" - tehát pancsikoltál a langyos vízben, megkűzdened semmiért nem kellett?

Ez esetben mitől lennél boldog?

Boldog majd akkor leszel, ha elértél valamit, amiért (keményen meg kellet kűzdened.

2017. aug. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Örülj, hogy ilyen helyzetben vagy. Valójában unatkozol nem tudod hol levezetni a felesleges energiádat. De figyelj oda nagy a csábítás ilyenkor arra, hogy az ember ellustuljon, ne fejlessze magát és csak rombol maga körül, hogy izgalmasabb legyen az élete. Próbálj segíteni másokon, de ne pénzzel. Akár jó tanácsokkal, apró szívességekkel, de ne hagyd hogy kihasználjanak. Csak ismerkedés szinten. Akit normálisnak tartasz, tűzhettek ki közös célokat, hobbit. De csak akkor vágj bele, ha neked is hasznod származik belőle. Tervezgessél, képzeld el mit szeretnél kezdeni az életeddel. Próbálj jobbítani a világon, ne rombolj, hanem építs. Tűzz ki magad elé célokat.


Az teljesen normális, hogy az anyagi javakat hajszolod. Még fiatal vagy meg kell teremtened az egzisztenciádat. Ahhoz hogy mozdulni tudj valamerre kell egy kis anyagi tőke. A munka teszi szabaddá az embert. Ha van pénzed nem vagy kiszolgáltatva mások kénye kedvének. Hanem te diktálsz. A lehúzós embereket kerüld, kiknek csak a ku**ák meg a buli jár az eszében, ez nem lehet életcél. A nők jönnek maguktól. Ha látják rajtad, hogy törekvő vagy le se lehet őket vakarni rólad. Egy nőnek nem az érzelmek fontosak, hanem a kényelem az anyagi biztonság.

2017. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a munkahelyemért meg kellett küzdjek, mert 3 évig rossz oldalán álltam annak a bizonyosnak, és rengeteget stresszeltem. Talán, ez most sikerült...(kopp kopp)
2017. aug. 14. 09:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne olyan küzdelemre gondolj, kérdező. Hanem amikor kitűzöl magad elé egy célt, és véghez viszed tűzön-vízen át. Egy húszéves autó is hatalmas öröm, ha évekig kell rá spórolni, de egy vadonatúj kocsi se ad akkora boldogságot, ha ajándékba kapod.
2017. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
3# Gratulálok, ritka aki ilyen tudatosan vezeti az életét. Ezek valoban jó tanácsok, mert gyakorlati értéke van.
2017. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!