Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sima depresszió, vagy Bipolári...

Sima depresszió, vagy Bipoláris depresszió vajon?

Figyelt kérdés
Sima depresszióval kezelnek 10 éve,ami szociális fóbiából adódott.Kezdődött nagyon erős depresszióval,utána kényszerekkel folytatódott a depresszió mellett.Rexetint és rivotrilt írtak fel.Jó is volt a gyógyszer és szép lassan csökkentek a tünetek.Azóta a kényszerek megmaradtak,de nem erősek általába,csak néha erősödnek fel ,a depresszió is így van.Most pár hónapja,kezdek aggódni,hogy Bipoláris,mert vannak napok mikor a nap egy részében lehangolt vagyok,utána meg kicsit felpörgött.Annyira talán nem mint ahogy itt olvasom,hogy milyen helyzetek vannak,de van,hogy a memóriám nem a régi és elkezdek egy dolgot ,utána belefogok egy másikba.Pl Nézem a tvt és közbe nekiállok játszani a telón.Vagy felgyorsul a beszédem,de az bosszant a legjobban,hogy van néha olyan nap mikor nem tudok elaludni,mert nyugtalan vagyok és akkor rám jönnek a kényszerek is.Az orvosom azt mondja,hogy ő szerinte nem vagyok Bipoláris,de én sokat olvasgatok erről és van,hogy megijedek. Sima depresszióba és van ilyen hogy egyszer kissé lehangolt,utána meg kissé felpörgött?Meg vannak olyan olyan gondolataim,hogy minek vagyunk mi emberek ilyenek,meg gyűlölöm az igazságtalanságot meg a nagyképű embereket. Pár hónapja nincs is melóhelyem a a szociális fóbiám miatt!Hozzáteszem,hogy ittam napi szinten vagy hétvégente évekig és most pár hete hagytam abba.Az is lehet,hogy annak a tünetei ezek? Kaptam az alkohol miatt is gyógyszert és elég jó,mert nem kívánom az italt.A koncentrációm is kihagy néha. Aki esetleg tapasztalt hasonlókat írja le legyen szíves!
2017. szept. 27. 08:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem te túlságosan rápörögsz erre a betegség témára. Mindig találsz valamit, amin éppen szoronghatsz, ez most éppen a bipoláris zavar. A kényszerbetegség tünete lehet ez (is).

Javaslat: ha már gondolkozol a betegségeiden, azt konstruktív módon tedd, ne úgy, hogy belehajszolod magad az újabb és újabb félelmekbe! A gyógyulásra koncentrálj, az a fontos! Ja, és még véletlenül se olvasgass betegségekről, ha hajlamos vagy beképzelni magadnak őket.

Gyógyulást kívánok!

2017. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!