Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Asperger-szindrómásoknak...

Az Asperger-szindrómásoknak szoktak lenni kényszergondolataik?

Figyelt kérdés

Főként aspergeresek válaszait várnám.

Az oké, hogy szoktak ismétlődő cselekvéseket végrehajtani, de kényszeres gondolataik is vannak?

Engem nemrég diagnosztizáltak Asperger-szindrómával, úgy, hogy előtte kényszerbetegnek hittem magam (közben dokit váltottam, az új doki mondta, hogy nem kényszeres vagyok, hanem aspergeres). Ilyen könnyen összetéveszthető a kettő?

A slusszpoén, hogy nekem kényszercselekvéseim nem is nagyon voltak, inkább csak kényszergondolataim...

Ezért kérdezem, hogy a kényszergondolatok amúgy előfordulnak más aspergereseknél is?

Vagy egyszerre vagyok aspergeres és kényszerbeteg?

Depresszióval is kezelnek, esetleg ez hozhatta elő nálam a kényszergondolatokat?



2017. szept. 28. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem vannak.
2017. szept. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:

Kényszercselekvések dögivel, az benne a vicces hogy egy baromi realista és logikus ember vagyok, a kényszercselekvéseimet kiváltó kényzsregondolatok (pl. hogy nem vagyok biztonságban ha nem nézem át a konnektorokat) pedig olyan szinten ellentmondanak ennek, hogy az durva.

Amúgy már én is gondolkodtam ezen, hogy aki aspi, az egyben ocd-s is (tehát úgy amikor valaki egyszerre lesz véletlenül vak és asztmás) vagy a kényszercselekvések csak az aspiság velejárói/következményei?

2017. szept. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:

kényzsregondolatok


ezért ne gépelj vakon sötétben :D

2017. szept. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem 13-15 éves koromban voltak kényszeres dolgaim, és azt hittem kényszerbeteg vagyok, ezért nagyon meg voltam ijedve. Egy pszichológus nyugtatott meg, hogy ez az asperger miatt volt. Egy mozdulatsort ismételgettem. Ilyen szimmetriára irányuló kényszergondolataim is voltak(ezt nehéz megfogalmazni, ezt nem is mondtam el neki). Most 17 vagyok és már csak nagyon enyhék.
2017. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Szimmetriás nekem is volt de azt "kinőttem".
2017. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!