Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám leküzdeni? Félek...

Hogy tudnám leküzdeni? Félek iskolába járni

Figyelt kérdés

Elég nevetségesen hangzik a kérdés, de nagyon aggaszt.

Már így is sokat hiányoztam, a tanárnőm màr megfenyegetett, hogy kicsap az iskolából, ha többet hiányzok.

Eddig egész héten sikerült valahogy bemennem, de ma megint nem tudtam elindulni :(

Van itt olyan, akivel, ha volt ugyan ez sikerült leküzdenie?

Csak segítő válaszokat szeretnék, így is pocsékul vagyok és a büntudatom is az egeket veri.


15/l



#iskola #félelem #szorongás #szociàlis fóbia
2017. szept. 29. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Tisztázni kell, hogy a sulival kapcsolatban mi miatt szorongsz. Osztálytársak? Dolgozatok? Tesi órák? Vagy valami más?

Ezen elgondolkozol egyedül, vagy pszichológus segítségét kéred.

2017. szept. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szinte mindentől.

Magától az osztálytársaimmal való bármiféle kommunikációtól is.

Nehéz megszólni, fulladok, gyomorgörcsöm van, folyamatos hányinger, fejfájás.

Teljesítmény helyzetekben ezekhez még remegés is társul, plusz ugye a szívem is majd kiesik és a sírást is alig bírom tartani. Múltkor dolgozat írás közben teljesen leblokkoltam, és azt, amire előtte már egy hete tanultam (szüleimnek még fel is mondtam stb)0 ponttal 1-esre írtam meg.

Nagyrészt nincs is olyan személy, akivel úgy jóban lennék oda bent.

Emellett úgy érzem semmiben sem vagyok jó. Bármit csinálok, az vagy teljesen rossz vagy nem elég jó.

Ezek eddig csak ilyen helyzetekben fordultak elő, az utóbbi időben viszont elkezdtem ezt a fullasztó érzést itthon is és tömegközlekedésel való utazás közben, aluljárókban való sétálás (inkább olyan helyen ahol sok ember van) közben is.

Legutóbb félre kellett vonulnom és leülnőm, mert annyira remegtem, hogyha nem kapaszkodok, akkor a lábaim összecsuklanak. De, ha így leülők, csak még rosszabb lesz, mert nem vagyok mondjuk a busz ajtajának közelében, akkor pedig az a bajom, hogy mi van, ha nem tudok időben leszállni, vagy, hogy elfoglaltam más elől a helyet.


Járok pszichológushoz, de ezeket így még nem mondtam el. Félek, hogy úgy hangzana, mintha kitalálnám őket.Itthon sem hisz nekem senki.

Volt korábban már pánik rohamom, de csak 5x-6x így nem nevezném magam pánik betegnek...

Meg attól tartok, hogyha elmondanám, akkor lehet kapnék valami nyugtatot, annak a beállitásához, pedig vissza kéne feküdnőm egy hétre (?).

Plusz nem szeretnék semmi féle gyógyszert szedni, rettegek még a gondolatától is.


Annyira szégyenlem, hogy ilyen vagyok.

Egy csalódás. A szüleim nem érdemlik meg, hogy ilyen béna gyerekük legyen, jobbat érdemelnének...


Nem szerettem volna panaszkodi,szóval inkább itt abba hagyom.

2017. szept. 29. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig amit leírtál az a pánikbetegségre hajaz.

Valamint irreálisan magas elvárásaid vannak magaddal szemben.

A pszichológussal meg legyél őszinte, neki nem az a dolga, hogy megítéljen téged, hogy csak képzelődsz vagy nem. A segítségedre kell legyen.


A barátkozás, beszélgetés, sport vagy hobbi tevékenység jót tenne szerintem neked.

2017. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Neked aztán elcseszett önképed én is voltam így hogy nem tudtam emiatt menni nekem sem hittek "persze, csak megjátszom" mondták de ez most mindegy nekem az lenne a kérdésem hozzád Miért is lennél te a hibás? veled semmi baj sincs ha nem hiszel nekem akkor találj valakit akiben bízol és beszélj vele erről mert nem lesz abból semmi jó ha ha mindenért magadat hibáztatod keress egy barátot/barátnőt akivel mindíg suli után elszórakortok akár neten ha nincs a közelben senki akivel tudnál barátkozni és motiváljon az hogy suli után beszélhetsz/játszhatsz vele (nem félreérteni)bármit ami elvonja a figyelmed arról ami zavar a suliban (nem nagyon tudom megfogalmazni jobban) a légyek hogy ne emésztsd magad olyan dologért amiért nem vagy hibás és értsd meg hogy nem vagy selejt főleg nem ilyen miatt. ha akarsz írj privátban remélem segítettem 16/f
2017. szept. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!