Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineosok és nárciszikuso...

Borderlineosok és nárciszikusok! Milyen az üresség érzése?

Figyelt kérdés
+ ha van kedvetek, meséljetek magatokról.

2017. szept. 30. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nálam többféle ürességérzés van. ez egyik kellemes a másik nyomasztó.

pl. ha valami iszonyat rossz történik, ami fáj, akár érzelmileg, akár fizikailag, akkor is be tud üti, hogy nem érzek semmit, órák telnek el percek alatt és olyan, mintha egy hangtompítós pajzsot vennék fel. Minden olyan zsibbadt lesz. És ez megnyugtató kb., mert tudom, hogy többé már senki sem bánthat semmilyen módon.

A másik ürességérzés, amikor kínzó hiányérztem van. ez az előző fordítottja. a percek csigalassúan haladnak, nem telik az idő és nagyon fárasztó még a legegyszerűbb napi teendő is. ijesztő, hogy nem érzek semmit, ijesztő a zsibbadtság, ijesztő, hogy szinte minden mindegy, és bármit megtennék, csak, hogy érezzek valamit, bármit. ez általában egy nagy érzelmi vihar után fordul elő, vagy ha visszautasítanak, elhagynak, ha sokáig egyedül vagyok. mintha kisülne az agyamból minden érzés és nem tudom, fogok e még bármit is érezni az életben. az ilyen ürességérzéshez azért álatában társul a kétségbeesettség érzése is, tehát nem a tiszta, szimpa ürességérzés, hanem egy iszonyatos, mindenen túlnövő hiányérzet, ami fizikailag is fájdalmat okoz, mintha egy nagy lyuk lenne a mellkasomban, amit nem lehet megtölteni.

(borderline)

2017. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló tökéletesen leírta.
2017. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!