Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évek óta üresség érzet,...

Évek óta üresség érzet, deppresszió, bipoláris zavar. Van-e kilábalás a helyzetből? (Tanácsokat szeretnék kérni)

Figyelt kérdés
Röviden tömören, az idei 6 hónapból 2 és fél hónapot pszichiátrián töltöttem először másfél majd 1 hónapot. Aktuálisan pénteken engedtek ki. Állapotom semmit se javult. Folyamatos szorongás, üresség érzet, öngyilkos gondolatok, dühkitörések. Arisppa-t frontint és altatót szedek jelenleg. Bárki akinek van bármilyen használható ötlete, hogy mivel lehetne ebből a helyzetből kilábalni azt szívesen várom. ( Kérem az olyan kommentelőket, akik csak azt írnák, hogy te beteg állat vagy hasonló azokat mellőzzük)
2017. jún. 25. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezeket a filmeket:

Egy hatás alatt álló nő (A Woman Under the Influence), 1974

Rendező: John Cassavetes

Szereplők: Peter Falk, Gena Rowlands, Fred Draper, Lady Rowlands, Katherine Cassavetes, Matthew Laborteaux

A film egy anyát mutat be, aki bipoláris betegségben szenved.

Mr. Jones – Jogában áll meghalni (Mr. Jones), 1993

Rendező: Mike Figgis

Szereplők: Richard Gere, Lena Olin, Anne Bancroft

A film a bipoláris betegséget mutatja be két szereplőn keresztül.

Eszelős szerelem (Mad Love), 1995

Rendező: Antonia Bird

Szereplők: Drew Barrymore, Chris O'Donnell

Két tinédzser egymásba szeret. A lány bipoláris, és a fiú megtanulja a lányt a betegséggel együtt szeretni.

Csodabogár (Phenomenon), 1996

Rendező: Jon Turteltaub

Szereplők: John Travolta, Kyra Sedgwick, Robert Duval, Forest Whitaker, Ashley Buccille

Állítólagos emberfeletti képességek hipomániás és mániás fázisban.

Grazia szigete (Respiro), 2002

Rendező: Emanuele Crialese

Szereplők: Valeria Golino, Vincenzo Amato, Francesco Casisa, Veronica D’Agostino

Egy nő, Grazia, férjével és gyerekeivel egy halászok lakta szigeten él. A nőt mindig a hangulatai befolyásolják, ezáltal a társadalom szigorú elvárásain kívülre kerül. Az anyósa ezekre a hangulatváltozásokra mindig egy injekciót tart kéznél.

Napos oldal (Silver lining playbooks), 2012

Rendező: David O.Russell

Szereplők: Bradley Cooper, Robert De Niro, Jennifer Lawrence, Julia Stiles

2017. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ha nem vált be a pszichiátria, akkor próbálkozz mással!

Pszichológusnál jártál rendszeresen?

Történtek az életedben ismert tragédiák, értek traumák, bántalmazás?

2017. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1. köszönöm minden kép rákeresek

2. Gyerekkoromba elég sok stresszfaktornak voltam kitéve. Végig néztem ahogy apám fojtogatja anyámat, folyamatos veszekedések voltak köztük. Volt, hogy apám bántalmazott. Iskolát kellett váltanom mivel kiközösítettek és még sorolhatnám nagyon hosszan a gyerek kori dolgokat.

2017. jún. 25. 09:53
 4/21 A kérdező kommentje:
Szeretett dédnagymamámra én találtam rá 9 évesen, ahogy halottan fekszik.
2017. jún. 25. 09:53
 5/21 A kérdező kommentje:
Csendes visszahúzódó nehezen beilleszkedő gyerek voltam mindig is. Ez most 25 évesen már változott. De sajnos semmi nem motivál és úgy érzem senkinek se hiányoznék. (nem nem önsajnáltatás) 3x volt eddig öngyilkossági kisérletem és félek magamtól, hogy mikor következik el ismét egy olyan pont, ahol azt mondom, hogy többet nem akarok élni.
2017. jún. 25. 09:55
 6/21 anonim ***** válasza:
3: Hogyan bántalmazott?
2017. jún. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Fizikailag, szóban. "nem lesz belőled senki, nem vagy senki és hasonló szép dolgok" Szerencsére 8 éves koromra elváltak szüleim és már csak édesanyámmal laktam. Azután a látogatásokon kaptam ezeket a "szép" szavakat.
2017. jún. 25. 10:01
 8/21 A kérdező kommentje:
Míg velünk lakott addig pedig fizikailag, eltört rajtam pár fakanál stb stb....
2017. jún. 25. 10:01
 9/21 anonim ***** válasza:

Ez a verés az egyik ok, ami miatt lehetnek ezek a betegségeid.

A többi az nem tudott trauma lehet, előző életes vagy magzatkori.

A szülésnél volt valami komplikáció?

Magzati korban bántott téged apukád?

2017. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szexuális bántalmazás nem volt?...
2017. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!