Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult már meg közületek...

Gyógyult már meg közületek valaki a szorongás (nem generalizált) ördögi köréből? Nem feltétlen tanács érdekelne (bár érintett vagyok), csak az, hogy nem egy reménytelen dolog.

Figyelt kérdés
Gyógyulás alatt a gyógyszermentes állapotot értem.

2017. jún. 7. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem reménytelen a dolog. Én általános, súlyos szorongásra/pánikbetegségre kaptam gyógyszereket 15 évvel ezelőtt. Olyan lelkesen szedtem a gyszereket, hogy rá is szoktam és függő lettem tőlük. Később rájöttem, hogy az eredeti problémáim elmúltak/megoldódtak, és már a nyugtatók mellékhatása a szorongás. Letettem az összes gyógyszert. A kezdeti elvonási tünet is szorongás, de már sokat javult. A pánik teljesen eltűnt, csak egy kis belső feszültség maradt.Szakértők szerint, ha regenerálódik az idegrendszerem az elvonási stresszből, akkor minden szorongás maradéktalanul eltűnik. (Nyilván csak egészséges mértékig.)Az én esetem ritka, de bizonyítja, hogy még egy ilyen súlyos állapotból is meg lehet gyógyulni gyszerek nélkül. A saját helyzetedről olvass, gondolkozz, elmélkedj, keresd a megoldásokat!Van remény. Ne add fel!
2017. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen sikerült. Nem nekem, hanem csapattársamnak, azt mondta, hogy neki nagyon sokat segítettek a családja és a barátai.
2017. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát, ezzel a tudattal könnyebb belevágni nap mint nap!
2017. jún. 7. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nem, de sokat javult. A gyógyszerek engem csak zombivá tettet, de azok csak tünetet kezeltek, nem hatnak a probléma gyökerére. Nekem a pszichológus segített sokat, a meditáció, hogy felépítettem az életem minden egyes percét, hogy ezt leküzdjem.


Hogy értsd: Megfigyeltem, hogy a front, a szeles idő még inkább előhozza. (Ezt is, a pánikrohamot is), hogy ha nem alszom eleget, szintén rosszabbodik, a megfelelő táplálkozás és mozgás pedig csodákra képes! Nem véletlen a mondás, hogy ép testben ép lélek, nagyon igaz. És még sorolhatnám, mennyi mindenen is múlhat.


Leginkább persze múltbeli események, traumák váltják ki, ezekkel nehezebb a küzdelem, de nem lehetetlen. Hihetetlen, hogy pl egy szóbeli előtt mennyire rettegtem. Az államvizsgám előtt hónapokig (!) mantráztam, hogy a velem szemben ülők is csak emberek, és nem a lefejezésemre jöttek, csak meghallgatnak, hogy ez már nem az általános, senki nem fog kiröhögni, ha hibázok, stb. A nagy napon remegtem, de megcsináltam, és azóta egyre bátrabb vagyok. De az első lépések mindig kőkemények.


Sokat tudnak ezek változtatni, de nem könnyű. Én is kértem hozzá segítséget, neked is ezt tudom ajánlani!

2017. jún. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítségkérés nekem is megvolt, minek után rájöttem, hogy mivel is állok szemben. Azóta sport ezerrel, táplálkozásra is odafigyelnek, vitaminok, aminók megfelelő bevitele is fókuszban van. A gyógyszerekről (szorongásgátló, antidepi, nyugtató) folyamatosan jövök lefelé, persze orvos felügyelete mellett. Helyette inkább pszichoterápiás útra léptem és gyógynövény alapú készítményekkel próbálkozom, de elég lassú a haladás. Érdekes viszont, h általában délelőtt van jelen a szorongásos tünet és az étkezések után mintha kicseréltek volna...
2017. jún. 7. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor már jó úton haladsz. A vitaminok mellett fontos a magnézium, cink, mangán és foszfor bevitel is. (Tabletták helyett/mellett próbálj minébb több természetes forrást találni, ezekben ezernyi olyan - sokszor még felderítetlen - anyag van, ami segíti a hasznosulást.)

A meditáció is nagyon hasznos, nekem is voltak pánikrohamaim pár hónapig egy nagyon nehéz időszakban, attól múltak el, illetve kezdettől gyógynövényeket használtam.

2017. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A meditációval pont most ismerkedem, autohipnózis keretén belül, remélem tényleg segíteni fog. Esetleg valaki kipróbálta már közületek a Sarki gyökér kapszulát? Állítólag nagyon hatásos tud lenni ilyen esetekben.
2017. jún. 8. 08:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha traumák okozzák a szorongásodat, egy jó pszichoterapeuta többet ér mint a gyógyszer.

Ha feldolgozatlan dolgok okozzák a tüneteket, mindig vissza fognak térni, csak lehet más-más formában, ha csak gyógyszeresen kezeled (itt a gyógynövényeket is értem, bármilyen olyan kémiai anyagot ami csak elnyomja a szorongás érzéséd benned)

2017. jún. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia, pont nem a gyógyszeres kezelés lenne a célom, hanem a traumák feldolgozása. A kérdésem viszont arra irányult, hogy gyógyult-e már meg valaki belőle, mert elég "ragaszkodó" állapotnak tűnik.....
2017. jún. 14. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!