Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik jártak pszichológushoz/ps...

Akik jártak pszichológushoz/pszichiáterhez, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Milyen problémával fordultatok segítséghez? Ha nem tudtátok, mi a pontos bajotok, fel tudtak állítani diagnózist? Hogyan történt a kezelés? Milyen gyakran jártatok, meddig tartott egy foglalkozás, meddig tartott maga a terápia, mikről beszélgettetek, szednetek kellett hozzá gyógyszert? Miben lettetek másak, mint az azelőtti énetek?

Minden ezzel kapcsolatos információ érdekel.



2017. okt. 7. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, beszélgethetünk privátban, elmondom, hogy miért járok, elég hosszú.


L/19

2017. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Megtapasztaltam a gyógyszerfüggőség borzalmait!
2017. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Ne kezdj el gyógyszert szedni! Csak ennyi.
2017. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Felnőttként csakis járóbeteg ellátást, a bennfekvős pszichiátriák elég szarok.

Nekem is hosszú történetem, pm ha nagyon érdekel.

2017. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a felírt gyógyszert szedni kell, azért van hogy segítsen.
2017. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Név nélkül vagyok, úgyse ismerne rátok senki. De írjatok pm-ben, ha így nem megy.
2017. okt. 7. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Azért elkezdtem pszichológushoz járni, mert az alvási, önbizalmi, tanulmányi, munkahelyi, párkeresési, hangulatingadozási problémáim valamint a szorongásaim olyan összetettnek és nehezen megoldhatónak találtam, hogy jobbnak láttam szakember segítségét kérni. Nem bántam meg, 9 hónapja járok, nem gyógyszerezünk, kb 1-2 hetente egy 45 perces alkalom van, beszélgetés, álmok fejtegetése, ötleteim és élményem véleményezése, néha (nem tudom pontosan milyen terápiának hívják ezt) módosult tudatállapotban elképzelt helyek, helyzetek leírása, elmesélése, majd tanácsadás. Szoktak lenni konkrét kérdéseim is.
2017. okt. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

(*vagytok)


#7: Köszi, hogy megosztottad!

2017. okt. 8. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még nem találkoztam "ép elméjű" pszichiáterrel, érzéketlenek és csak a gyógyszert írják fel folyton, nem kezelnek valójában lelki szinten, a pszichológus segített, az sokkal jobb, az okot oldod meg vele. A gyógyszerek miatt volt pár borzasztó hónapom.

Persze lehet általánosítok, ne vegye senki magára, csak szerintem nagyon nem elég önmagában a pszichiáter, mivel nem az okot kezeli, csak a tüneteket, az meg a másik fura dolog, hogy az emberek a lelki, szellemi, gondjaikat gyógyszerekkel akarják kezelni (ha viszont ezt hormonális gond okozza az más!!)

2018. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!