Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzések és viselkedés...

Milyen érzések és viselkedés várható tőle? A többi lent.

Figyelt kérdés

Fiktív személyről van szó, és szükségem van néhány véleményre. Csak őszintén.

Adott egy tizennyolc éves fiú. Tizennégy éves korában megölik a szeme előtt a szüleit, ő pedig a gyilkosukat. Mindezt azért, hogy megvédje az öt évvel fiatalabb öccsét. A fiú empata, érzékeli az emberek érzéseit, koraérett, tökéletesen érti a világ dolgait, jót-rosszat egyaránt, agya bármit képes rekordidő alatt befogadni és felhasználni. Az egyetlen ember, akiért rajong, az öccse, mert tudja, hogy ő szereti őszintén, viszont a tragédia után az öccse emlékei elvesznek, nem emlékszik semmire a múltból, emiatt kénytelen nélküle folytatni tovább. A kérdés az, szerintetek abban a négy évben milyen élete, érzései vannak? Hogyan viseli a testvére elvesztését, a bűntudatot és mindent, amit fel kell dolgoznia? Tizennyolc évesen ismét belefut egy hasonló esetbe, mint a szüleié. Hogyan reagál? Később lesz segítsége, a négy év viszont egy kicsit nehezebb téma. Készülő regényem főszereplője és úgy tűnik, egyedül nem jutok előre. Előre is köszönöm!

Szándékosan ebben a témában jelenítettem meg, úgy gondolom ez egy pszichológiai eset.



2017. okt. 8. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne írjam meg helyetted?
2017. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha reálisan akarod ábrázolni a dolgokat, akkor a főhősöd vagy pszichopata, vagy éppen disszociatív :D

A történet önmagában elég klisés, a filmekben és történetekben mindennaposak a szülők tragikus halála. Illetve melyik 14 éves fiú reagál úgy egy gyilkosságra, hogy megöli az elkövetőt? Minimum szociopata.

Szerény véleményem szerint felesleges olyan főszereplőt kitalálnod, akit nem vagy képes megérteni, és nem látod előre a tetteit. Olvass utánna a pszichés betegségeknek, és kis idő múlva ugorj neki.

2017. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. De, megkérlek. Ezért kérdeztem, hátha valaki megcsinálná helyettem.

2. Nem bosszúból öli meg, hanem önvédelemből és a testvére védelméért, akit végül mégis elveszít. Emiatt kérdeztem. Köszönöm a válaszodat. :)

2017. okt. 8. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Az indíték mindegy...Bár a pánik és a stresszhelyzet mindenkiből mást hoz ki, végülis.
2017. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reagaljon mashogy, mert a negy ev alatt megvaltozhat, mig keresi onnmagat. Elkapja a gyilkost a helyszinen de nem oli meg. Es ha akarsz megegyet csavarni a sztorin a gyilkos legyen valaki olyan akiben megbizik ezert nem fogja egy ideig lebuktatni a rendorsegen. Es mindez tortenjen a tizenkettedik osztalyban, tehat nyaron tortenik az ismetelt eset es a vegzos osztalyban folytatodnak a bonyodalmak. Lelek- psziche harc a fiuban, mikozben a tetejebe probalja megtalalni az occset :D lehet am kavarni a tortenetet ;)
2017. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A teljes történet megvan, és mindennek megvan a maga oka, a négy év maga nem szerepel a történetben, viszont, múlt nélkül jövőnk sincs. A történet egy kicsit fantasy beütésű, mint írtam a kérdésben is, főszereplőm különleges eset, ezért nem tud ugyanúgy reagálni mint egy átlagos ember. Vannak koraérett és érzékeny emberek, köztük a fiam is. Ebből fakadóan jósolom meg az érzéseit, mert tudom, egy koraérett gyermek, nem úgy éli meg a tragikusabb eseményeket mint más gyerek. Példa a fiam. És tényleg hálás vagyok az ötletekért. Ha többen hozzászólnak egy témához, még valami jó is kisülhet belőle. :)
2017. okt. 9. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!