Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antiszociális vagyok, vagy...

Antiszociális vagyok, vagy csak sz*r suliban vagyok?

Figyelt kérdés
18 éves srác vagyok, és eléggé kinéznek/lenéznek. Vidéki suliba járok, ahová zömében inkább olyanok járnak, akik valamilyen szakmát (autószerelő, hegesztő, informatikus) tanulnak, én meg gimis vagyok (A suliban többé már nem indul gimis osztály). Szerintem eléggé jó tanuló vagyok kevés tanulással, tanárokat is hallottam már arról beszélni a tanáriban, hogy egész intelligens vagyok. A lényeg az, hogy a szociális életem a nullához közelít. Nem beszélek az osztályomból mindenkivel, csak 3-5 emberrel, de sulin kívül le sem sz*rnak, mindig nekem kell rájuk írnom ha beszélgethetnékem van, én meg ezt egy pár hónapja már meguntam. Olyan barátom nincs is, akivel mindent megbeszélhetnék. Barátnőm sem volt még, félek/nem szeretek emberekkel beszélgetni. Egyrészt túl fárasztóak, másrészt totál más témákat kedvelek mint a nagy többség. Pl az osztályból jó ha 1 ember van akivel úgy-ahogy megértetem magam. Én lógok ki a sorból, vagy a sulival van baj?

2017. okt. 3. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám. Ugyan ilyen voltam középiskolában. Már majdnem elhittem, hogy antiszociális vagyok. Egyszerűen nem hozzám való volt a közeg. Egy szenvedés volt az a 4 év. Ma már tudom, hogy nem volt velem semmi baj. Nehogy kevesebbnek érezd magad másoktól, mert nem vagy kevesebb.
2017. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
attól, hogy nem beszélsz másokkal még nem leszel antiszoc. járj el pl. sétálni a tömegbe. ha jól nézel ki többen is rád fognak figyelni, pl. akik nem is ismernek. lehet pont azért, mert szimpatikus vagy.
2017. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerős,én egyenesen gyűlöltem a gimit,de kifejezetten szociálisnak tartottam magam a 3 szál barátommal. Nálunk ilyen kis klikkek voltak. Nemsokára kikerülsz onnan és jobb lesz.
2017. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az egesz vilaggal baj van!!! 10 eves fiam sirva jott haza, hogy hadd videojatekozzon mar, mert kinezik a tobbiek!!! Csak errol tudnak beszelni mar a "kicsik" is.Ez milyen lelki hattere utal?

Valoszinu,Te vagy a legertelmesebb srac a kornyeken, csak a vilag amortizalodott. Most tenyleg szeretnel ezekkel foglalkozni?

Kezdejel el irni, esetleg naplot vezetni-(-nem csak lanyoknak valo) es feltetlenul iratkozz be egy sportegyesuletbe, plane olyanba, ahova nem ugyanazok az arcok jarnak. AIkido, shotokan, bujutsu elony, mert a hatter filozofiaja is jo, igy aki odajar az jelent vlmit, + onbizalmat ad es meg is tudod vedeni magad.

Nyomd ki a TV! Kezdj jo konyveket olvasni, ebben a korban mar reg elolvastam Szepes Maria Voros Oroszlan-jat pl. Jarj el eloadasokra (persze, ha van a kozelben). Tanulj uj nyelvet, azon is talalhatsz uj baratokat. Kerteshazban laksz? Ultess fat, paradicsomot, tokot, viragot...Segits a szomszed neninek...vagy akarkinek es elkezded fontosnak erezni magad. Ugyis az egesz eletben csak magadra szamithatsz, mar most kezdj el erosodni, hogy ne tudjanak masok "bantani". Hadd abba a kifogas kereseset, munkara! ; )) Megeri!

2017. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Te lógsz ki a sorból és légy büszke rá. Majd, persze, most még nem fog menni, tapasztalat. Ki lógsz, mert másképp gondolkodsz, mint ők. Tapasztalat. Én is ilyen voltam. Vidéken nőttem fel és azokkal sem tudtam jó kapcsolatot kialakítani akikkel együtt nőttem fel. Nem voltak barátaim. Később a városi suliban bedobtam magam, majd ráébredtem, csak kihasználtak, amiatt, mert apám mindennap pénzt adott, mert messze kellett mennem, hogy tanulhassak.Úgy döntöttem hagyom az ilyen felszínes embereket és felemelt fejjel járok, büszkén arra, hogy én vagyok a kakukktojás. Senki kedvéért ne tagadd meg önmagad. Nehéz értékes embert találni, de fogsz találni, vagy inkább ők találnak majd rád. Persze ez az időszak nehéz, de hidd el, hogy nincs veled az égvilágon semmi baj. A fél világ emberiségével vannak gondok. Kitartás, pár év és vigyorogni fogsz a ma félelmein. :)
2017. okt. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!