Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akivel traumatikus dolog...

Akivel traumatikus dolog történik, miért éli át újra és újra?

Figyelt kérdés

2017. okt. 12. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Poszttraumás stressz. Így dolgozod fel. sajnos.
2017. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az "újralejátszás" a feldolgozás része, ugyanis ha bármilyen trauma´t vagy félelmet sokszor átél valaki, akkor a negatív érzelem idövel "kifárad" és megszünik.


A legtöbb traumatikus eset akkor lesz igazán problémás a továbbiakban, ha az illetö elfojtja ezt a folyamatot és emiatt feldolgozatlan marad a trauma.

Normál esetben éppen ezt, a feldolgozást segíti a pszichológus (többek közt) azzal, hogy a beteget rávezeti az újraélés útjára, és ezzel a javulásra.

2017. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem érzem úgy, hogy segítene feldolgozni, csak mégjobban tönkreteszi az életemet... és nem csak a saját életemet, a környezetemet is. Mindig utólag tudom meg, ha rohamom volt, mert néha azt sem tudom mit csinálok, vagy kellemetlen helyzetbe hozom magam, mert azt hiszem másokkal is az történik, ami velem... és olyankor tenni akarok valamit, bármit, hogy legalább másoknak ne kelljen ezt átélnie. Félek, hogy meg fogok halni egy ilyen alkalommal, mert annyira ver a szívem és úgy érzem, hogy szétreped a fejem... aludni se tudok, gyógyszerrel sem. Ha elalszok, akkor borzalmakról álmodok és úgy kelek fel, hogy összerándulok és izomlázam van. Az utóbbi 4 évben csak segítséggel tudtam kimenni a lakásból, pedig lassan 13 évvel ezelőtti dolgokról van szó... Nem akarom újraélni! Soha nem akartam, el akarom felejteni, de így nem tudom. Az orvosok sem tesznek semmit csak utalgatnak ide-oda, pszichiátrián is feküdtem. Mindenki lemondott rólam, ezt érzem. Így nem lehet élni. Bármiről eszembe juthat és kezdődik az egész... Normális életet akarok, csak hagy felejtsem már el!
2017. okt. 12. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus csak beszélget, aminek súlyos esetben kevés az eredménye, ezért helyes olyan pszichológushoz menni, aki kiképzett mélylélektani terapeuta (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszerek)
2017. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél inkább felejteni akarod, annál inkább rögzül. Másra van szükség.
2017. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Ezek közül egyik féle terápián sem voltam még és nem is mondták, hogy ajánlják nekem vagy hasonló. Meditálást ajánlottak, de a meditálásos orvos néhány alkalom után külföldre költözött és egy szót sem mondott hogyan tovább. Pedig annyira jó volt, mert egy idő után el tudtam lazulni, és biztonságban éreztem magam. Jó volt, hogy valaki kedvesen beszélt hozzám, tényleg kicsit ki tudtam engedni, még ha nem is végig.

Utána már csak beszélgetésre és kognitív terápiára jártam. A beszélgetés az nem volt olyan rossz, mert nincsenek barátaim, annyira jó érzés volt beszélgetni valakivel, aki megértő volt és akármilyen butaságot is mondtam, sosem nevetett ki vagy kötött belém.

A kognitív terápiát egy idő után abbahagytam, mert nem bírtam tovább. Az volt a feladat, hogy állandóan monitorozzam magam, az érzéseimet, cselekedeteimet. És ha ez nem sikerült, akkor az orvos azt mondta, hogy meg is érdemlem a rossz érzéseket, ha nem vagyok képes uralkodni rajtuk. Lehet, hogy igaza van/volt, de nekem ez annyira fájt, hogy elvesztettem minden önbizalmamat és azt vettem észre, hogy lassan már meggyógyulni se akarok, mert "én úgyis megérdemlem, ami történt" Ezért inkább megszakítottam a terápiát, mert én igenis szeretnék meggyógyulni és élni és boldog lenni, de így nem fog sikerülni.

Úgy is mehetek ilyen terápiára, ha nem ajánlották ezeket kifejezetten? Nem fognak rám furcsán nézni, ha csak felhívok egy orvost, aki foglalkozik ilyesmivel? Mert eddig mindig úgy indítottam hogy ez meg az küldött innét-onnét.



#5 Szerinted mire van szükségem? :)

2017. okt. 13. 13:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Keressél másik pszichológust (ne pszichiátert) - méghozzá addig keressél, amíg egy szimpatikusat nem találsz. A módszert nem kell megrendelni nála, azt majd ő tudja. Nem a módszer a kulcs, hanem a személyes kapcsolat.
2017. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!