Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért éli túl nagyon sok...

Miért éli túl nagyon sok öngyilkos az öngyilkossági kísérleteit? Akkor ők igazából nem akarnak meghalni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 14. 07:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem bizos, hogy nem akarnak, csak nem mindig sikerül úgy, ahogy tervezik.


Elöször is pl. sokan azt hiszik, hogy "gyógyszer" + alkohol = meghalás, pedig nagyon nem mindegy, milyen gyógyszert szednek be, abból mennyit, mert ez sokkal meghatározobb, mint a mellé ivott alkohol, annak ugyanis nem sok jelentösége van.

Másodszor rengeteg véletlen van, amit elöre nem lehet megmondani. Pl. egy ismerös beszedett 5 embernek elég nyugtatót, amikor a férjnek két napos kiküldetésre kellett mennie, csak amire nem számított (mert nem számíthatott), hogy valami fontos iratot totthon felejtett és ezért fél óra múlva visszafordultak elhozni azt - így idöben megtalálta a feleséget és megmentették.

Az ütöerek felvágása megint olyan dolog, amit csak kevesen tudnak "helyesen" végezni, és ezért túl lassan véreznének el, és hamarébb megtalálja öket valaki.


Szóval egyrészt sokan nem elég hatásos módszerrel probálkoznak, másrészt meg túl hamar megtalálja öket valaki.


A többség ugyanis elég sokat szenved meg közd magával, mire elég bátorságot összeszed az öngyilkossághoz és ilyen nehéz döntést nem hoz valaki csak úgy ijesztgetésböl. Persze vannak olyanok is, akik csak feltünést akarnak, de ezeknél igen gyorsan kiszürhetö, hogy csak színház az egész!

2017. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
A legtöbb kísérlet csak figyelemfelkeltés, ami a hozzátartozók zsarolására szolgál. Egyáltalán nem mind akar meghalni. Látni akarja, mit szólnak majd hozzá a többiek.
2017. okt. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

egyszer probaltam


bevettem 6-7 altatot aztan lementem beultem a kocsiba ratapostam a gazra at a hidon

azt hittem elalszom kozben szep nyugodtan sebesseg altal vege


nem sikerult

2017. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen szólva azért mert nem olyan könnyű meghalni, ha valaki komolyan is gondolja, hogy meg akar halni, a teste akkor is ellenáll, védekezik. Pl. hallottam olyat, aki bevett 70 szem altatót, de mindet automatikusan kihányta. De vannak olyan gyógyszerek, amik egyszerűen nem elég erősek ahhoz, hogy megöljenek egy felnőtt embert, max.eszméletvesztést okoznak.


Mondjuk akasztásnál pedig nem mindegy, hogy van megkötve a kötél. A filmekben csak rögzíted, megcsomózod, kirúgod magad alól a széket, és rögtön halott vagy. Valójában az akasztás célja nem a megfojtás volt, hanem hogy eltörje a nyakat. Ha valaki nem tudja hogyan kell úgy megkötni a kötelet és úgy ugrani meg minden, hogy eltörje akkor csak lógni fog rajta és akár fél óráig is fulldokolhat, vagy pár percen belül elveszíti az eszméletét, de annyi oxigént kap, hogy életben maradjon, csak agykárosodása lesz.


Az ugrások nagyon szeszélysek, nem mindegy honnan, milyen magasról ugrassz, mire és milyen testhelyzetben érkezel. Ha jól esel túl élhetsz egy nagyobb ugrást is, ha peched van egy kissebbe is belehalsz ha nem jól érkezel. És ezt egy öngyilkosjeleölt és senki más sem nem látja előre, hiába meg akar halni, lehet hogy nem fog.


Az érfelvágáskor a vér azonnal alvadni kezd, valójában ritkán halnak meg a csúkló felvágása következtében, de persze azért meg lehet halni így is. De itt sem a szándek komolyságától, hanem a véralvadás ütemétől függ a kísérlet sikere.


Lövéskor vagy szúráskor gyakran automatikusan arrébb mozdul a kéz, és nem találja el létfontosságú szerveket. Ez is olyan ösztönös reakció, mint amikor valami közelít a szemedhez és ha nem akarod akkor is becsukod.


Tehát nem feltétlenül a szándékkal van baj.

2017. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Azért élik túl, mert nem a legjobb módszert választják. A legbiztosabb, ha leugrasz egy magas épületről, beugrasz egy metró alá Pesten, vagy ki állsz egy vonat elé a vasútra, vagy főbe lövöd magad egy pisztollyal, vagy erős mérget veszel be, na ezek tuti öngyilkos módszerek. A gyógyszerezés, meg az érvagdosás helyett válasszon az ember olyan módszert, amit biztosan nem lehet túlélni.
2017. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
Én arra is gondoltam, hogy leöntöm magam benzinnel és felgyújtom magam, mert ez szintén biztos módszernek tűnik.
2017. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik túlélték a vonatot is, de csak egy emberi roncs maradt belőlük. Ha felgyújtanád magad valószínűleg azeleőtt kialaudna a tűz mielőtt meghalnál és szörnyeteggé torzulva ébrednél elviselhetetlen kínok között.
2017. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
mummy felsorolsz csomó biztos módszert oszt utána meg írsz egy hülyeséget, érthetetlen vagy
2017. okt. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
de azt írtál
2017. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
jó, akkor jót írtál, hagyjuk
2017. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!