Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne legyek öngyilkos?

Miért ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
Úgy érzem az életem egy zsákutca, egy végeláthatatlan kudarc sorozat amiből nem látok kiutat. Elegem van a hazug,álszent emberekből. Abból, hogy nem becsüli senki a munkámat bármennyire is igyekszem. A családom is utál miattuk sem lenne érdemes maradnom, még örülnének is. Szeptemberben kezdeném az egyetemet, Debrecenben az általános orvosit, de erre sem érzem alkalmasnak magam.Pedig egy éve még minden vágyam volt, sebész akartam lenni. Majd egy következő életemben.... Nagyon sokszor elsírom magam, és egész nap fáradt vagyok. Szorít a mellkasom és alig kapok levegőt, ráz a hideg és egyszerre izzadok, a gyomrom görcsben van. Ilyenkor úgy érzem elveszítem teljesen az irányítást saját magam felett. Bármilyen rossz élményem van, akár egy apróság is azonnal öngyilkosságra gondolok. Ingerlékeny is vagyok és állandóan rosszkedvű. Sosem volt még párkapcsolatom sem, még rövid sem, semmilyen. Mindenki csak lefeküdne velem, aztán továbbállna és ezt nyíltan is bevalljak nekem. Nincsenek barátaim, senki akivel beszélhetnék. A névelő apám is sokszor úgy néz rám, mint egy nőre és egyszer amikor aludtam fogdosta a fenekem.Anyám nem hitt nekem. Ő is rideg és távolságtartó. Már volt, hogy vagdostam magam és van, hogy napokig nem eszem egy falatot sem, mert nem megy. Bárcsak jönne valami betegség és elvinne hamar. Mindegy csak meghalnék, utánna könnyebb lenne....

2015. júl. 12. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az élet egy harc, küzdened kell, az élet előtted áll, találkozhatsz még rengeteg jó emberrel akik a barátaid lehetnek. Ne a múltban élj, fogadd el hogy történtek veled rossz dolgok, tedd túl magad rajtuk és koncentrálj a jövőre
2015. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
figyelj az ongyilkossag nem megoldas.. majd jon egy olyan fiu aki megbecsul es szeret!:) a neveloapadat meg jelentsd fel, ha tudod bizonyitani vagy van eleg erod hozza! ha anyudnak be tudnad bizonyitani hogy ez igenis igy volt akkor kozelebb kerulnetek egymashoz, tamogatna! ne legy ongyilkos! butasag!! orvosira mesz, akkor nem vagy buta ember, gondolj bele hany eletet menthetsz meg!:) kesobb majd rajosz hogy butasag volt az ongyilkossag gondolatat is felhoznod!:) ha megirod a neved, vagy kuldesz uzenetet segitek privatban is es atveszeljuk ezt az egeszet!:) ne csinalj butasagot! nyugodj meg!:) minden jora fordul!:)
2015. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bob the builder ***** válasza:
Azért ne legyél öngyilkos mert pánikrohamaid vannak és nem meghalnod kell hanem orvoshoz menned. Ha valakivel szeretnél beszélgetni írjál rám nyugodtan.
2015. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
"Bárcsak jönne valami betegség és elvinne hamar.".. hu, ezen szerintem egy páran nagyon felháborodnak majd - teljes joggal. Amúgy, ha neked tényleg ennyire rossznak és megváltoztathatatlannak tűnnek ezek a dolgok, akkor talán jobb lenne, ha tényleg megölnéd magad..
2015. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Manócska1 ***** válasza:
szia! kérlek,ne add fel! az öngyilkosság nem megoldás! ha ilyen gondjaid vannak,keress fel egy szakembert! hidd el,fog segíteni! ha gondolod,írj nekem,meghallgatlak szívesen és ha tudok segítek is! kitartás,fel a fejjel!
2015. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert megérdemled az életed, hogy élj. :)

14/ szintén szuicid fiú

Írhatsz privátot

2015. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Majd ha ezek elmulnak rolad,ne felejsd el visszaolvasni ezeket amiket leirtal.Nagyot fogsz kacagni az egeszen!
2015. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szorongásos pániknak tűnik, némi kényszergondolattal, de utóbbi nem biztos. Ne add fel. A legjobb lenne elmenni terápiára, hogy kiderüljön, miért van ez, de ha nem megoldható, erre van gyógyszer, amivel már ki lehet bírni. Az is több, mint a semmi.
2015. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

utolsoval kb egyetértek.


miért ne legyél öngyilkos??

azért mert más aki halálos betegségben szenved örülne ha élhetne.

2015. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valaki fog tudni rajtad segíteni. Menjél orvoshoz!
2015. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!