Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek? Az egész talán...

Mihez kezdjek? Az egész talán tizenéves koromban kezdődött/legalábbis akkor tudatosítottam/Akkor még úgy tűnt mindenkinek/nekem is/hogy csak szégyenlős vagyok. Mostanra viszont rá kellett döbbenjek - ennél valami több van, amit mások nem értenek meg.

Figyelt kérdés

Ezen igazából nem is csodálkozom,hisz külső szemmel nézve minden más.

26 éves vagyok.ezidáig nem tudok mit felmutatni,nem vittem végbe semmit.rettegek a bármiféle idegen,új,kellemetlen helyzetektől. még az olyanoktól is ami másoknak teljesen természetes.Pl.:nekem gondot okoz a bemutatkozás.nem merek bemutatkozni,bemenni egy üzletbe venni valamit,felszállni egy buszra,vagy Temetésen nem merek odamenni részvétet nyilvánítani. mindenki azt hiszi Bunkó vagyok.-igen igazából az,--én nem akarok az lenni,egyszerüen képtelen vagyok helytállni az élet legegyszerűbb,legtermészetesebb dolgaiban.Egyszeruen nem bírom lekuzdeni.Ezt gyűlölöm,haragszom magamra.El vagyok keseredve.Nem tudom mi lesz velem.8 éve otthon ülök.Nem merek elmenni dolgozni,/munkát keresni-bemutatkozni.../

Eleinte még be kell valljam :-csak sajnáltam magam,de hova tovább egyre inkább gyülölöm,haragszom magamra.Béna balfasz vagyok.Ideges,akaratos,robbanékony.Állandóan csak jár az agyam.mindig ugyanazon rágódom.Az őruletbe kergetem saját magam.Sokszor annyira felhúzom magamat,hogy csak törnék-zúznék.Idegességemben csak ütöm magam gyűlöletből,mint egy bolond.

Segítséget nem merek kérni-szégyellem hogy milyen vagyok.

Félek,rettegek az orvosoktól.Nem bízom bennük.hogyan is mehetnék oda egy vadidegenhez a legbelsőbb gondolataimmal.Csupa rossz tapasztalataim vannak./Pl. fogorvoshoz nem megyek,mert félek tőle.Nekem fáj bármit is csinál.Reszketek,nála mint a nyárfalevél.A legrosszabb amikor még ezen gúnyolódik is a nővérkéjével./,,fiatalember,de hisz maga hány éves is?"ezért ölni tudnék/ De mire is mennék vele.én vagyok a balfasz. Még ahhoz is beszari vagyok hogy megszüntessem a problémáimat,hogy véget vessek szánalmas és szürke életemnek.


2008. okt. 22. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig, ha ilyen szinten megy ez nálad, ezen már csak orvos tud segíteni. Valami jobb pszichológus.

Valószínűleg magadtól nem tudod megoldani (ha az életed nem változik meg drasztikusan) - ha már idáig nem sikerült.

2008. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid hogy viszonyultak hozzád gyerekkorodban? NEm lehet hogy állandóan bántottak, és azt mondták neked nem vagy jó semmire?

Velem így volt, és nekem is vannak ilyen napjaim, de nem ennyire durvák...

A bemutatkozást, ismerkedést tanulni kell, ha változtatni akarsz menj társaságba, akár kisebbekkel, akik megértenek. Eskü az 5.-bemutatkozásnál már menni fog (sokkal jobban)

Önbizalomnövelő lehet, ha a szobádba mindenhova kifüggeszted egy papírra, "igenis érek valamit!" "igenis bátor vagyok!", "igenis a többiek a balfaszok, nem én!", így amikor ránézel, gondold is (ha csak egy másodpercre is), hogy tényleg így van. Tedd ki a hűtőre a wc-ajtóra, az ágyad fölé, mikor reggel felkelsz lásd, a bejárati ajtóra, mindenhova.

Csinálj olyan dolgokat, amit szeretsz, hallgass pörgősebb zenéket, ha szégyelled egyedül, és képzeld hogy hős vagy, hogy képes vagy megmenteni a világot is (rajtam segített). Menj futni, úszni, azt nem nézi senki, és jót fog tenni, ha emberek közt vagy.


Mindenképp fordulj pszichológushoz, ezt soha nem fogod tudni kiheverni, de uralkodni ezen csak ő taníthat meg.

Ő soha nem fog kinevetni, ez tapasztalat, és nem kell félni sem tőle, csak beszélgettek, nem ad be semmit, sem gyógyszert, sem injekciót...


oka van, hogy sajnáltad magad, mint ahogy nekem is van, tudom, hogy nagyon mélyen nyomja a lelkedet, és kell, hogy elmondd valakinek, itt senki nem vet meg érte, ha úgy érzed leírhatod ide is.

Az öngyilkosságnak semmi értelme, én is gondolkoztam vele, de mindig azt mondtam magamnak, hogy annyi szép dolog van az életben, aminek semmi köze az életemhez (nálam a delfinek), a másik meg, mindig azt mondogatom magamnak, hogy ezzel is bizonyítom, hogy nem hátrálok meg, és végigcsinálom, elvégre valamiért megszülettem...


Remélem tudtam segíteni, sok sikert igenis mindenkire szükség van!

2008. okt. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Mindenképpen keress fel orvost, mert szerintem pánikbeteg vagy. Nagyon jó módszereik vannak és előtte igazán nem kell magad szégyelni! Neki ez a dolga!!!

Egyik kollégám is hasonló gondokkal küzdött, de ő 1,5 év után elment először a házi orvoshoz, majd ő továbbküldte a megfelelő szakember(ek)hez.

Ennek már 3 éve, teljesen jól van, de az egész nem sikerült volna neki szakember segítsége nélkül!

Próbálj meg erőt venni magadon, az már fél siker!!!

Sok erőt és kitartást kívánok!

2008. okt. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ne szégyelj segítséget kérni!!!!és mostantól ez legyen az első az életedben hogy ezt elrendezed!!nekem is voltak ilyen problémáim!!!elmentem a körzeti orvoshoz,azt mondta nem küld az "sztk-ba"mert ott csak tetnyomnak nyugtatókkal,és hülyeként kezelnek!ajánlott egy magán orvost!kaptam kedély javítót,és rengeteget beszélgettünk!nem is gondoltam mennyi sérelem ért,amit hordozok!idővel szép lassan csökkentettük a gyógyszer adagokat,és a látogatásokat!és képzeld,ennek már 4éve,és teljesen jól vagyok,semmi gyógyszert nem szedek!az életem pedig gyökeresen megváltozott!férjhez mentem,lett jó állásom,és babát szeretnénk!!kérlek,ne félj segítséget kérni!!!
2008. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szociofóbia szerintem. Nekem is az volt, hasonló problémáim voltak. Én a barátaim segítségável küzdöttem le, de még most is vannak ennek maradványai. De szóval én abban hiszek, hogy néha be kell ugrani a mélyvízbe, hisz mindenkinek meg kell tanulnia úszni, ezt más nem csinálhatja helyetted. De ha tényleg nagyon súlyos a helyzet szerintem jobb, ha szakember segítségét kéred.
2008. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Üzenem a Kérdezőnek, hogy nincs egyedül. Én is sokáig hasonló gondokkal küszködtem. Ne pszichológushoz menj, hanem kineziológushoz! Nekem ő segített.
2010. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!