Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy nem veszem...

Van olyan, hogy nem veszem észre magamon, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Kb. másfél hónapja elment az étvágyam, alig eszem, máskor pedig túl sokat, ami miatt fogytam is 9 kilót, nem tudatosan. Általában sokat aludtam, de most későn tudok elaludni minden próbálkozásom ellenére és korábban is kelek a megszokottnál. A hangulatom is romlott valamilyen szinten. Általában egész jól vagyok, aztán hirtelen nem érdekel semmi, rossz lesz a hangulatom és teljesen közönbös vagyok. Ilyenkor jönnek a mi történne, ha kiugranék az ablakon/nem érdeklek senkit stb. gondolataim. Idáig is elég zárkózott voltam (kiközösítés, tanárok stb.) , de mostanában jobban. Online kitöltöttem pár ilyen depresszió tesztet, amik közül mind azt írta depresszióm van, de én nem hiszek ilyen oldalaknak és nem is észlelem magamon, hogy megváltoztam volna, csak az osztálytársaim hangoztatják. Lehetséges, hogy az vagyok?

#depresszió ##mentálisbetegség
2017. okt. 17. 15:15
 1/3 TR75 ***** válasza:
Igen.
2017. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. okt. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TR75 ***** válasza:

Na, jó, akkor kicsit bővebben.

Gyakran a hozzátartozók/barátok/munkatársak hívják fel az adott személy figyelmét arra, hogy a személyiségében/viselkedésében változás állt be. Mivel nem egyik napról a másikra lesz valaki depressziós, ezért ő nem biztos, hogy észreveszi, hogy kezd belecsúszni. Olyan ez, mint amikor azt szerettük volna látni gyerekként, hogy növünk. Hát nem láttuk. Hiába néztük magunkat a tükörben. Viszont úgy már szembetűnőbb volt a dolog, ha félévente az ajtófélfánál húztunk egy vonalat. Valami ilyesmi ez is. Fokozatosan romlik a helyzet, nagyobb időtávokban még magának a depressziósnak is szembetűnőbb, hogy elhagyta a hobbijait, nem jár társaságba, kevésbé felszabadult, kevesebb az öröme.

Vannak tünetek, amik önmagukban feltűnőbbek, ilyen például az álmatlanság, étvágytalanság is. Ha ennek fényében végiggondolod, hogy a viselkedésed, a gondolkodásod megváltozott-e, könnyebben meglátod, hogy gond van.

2017. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!