Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Mostanában (pár hónapja) elkapott egy érzés/hangulat. Nagyon nyomaszt minden, reménytelennek látom a jövőt (főleg párkapcsolati szempontból) nagyon rossznak látom magam. Mikor emberek között vagyok nem érzem olyan erősen és nem is mutatom viszont amint egyedul vagyok nagyon erosen ramtor. Sokszor görcs van a gyomromba es gumo a torkomba mint ha a sírast tartanám vissza. A legnagyobb fájdalmat az okozza, hogy úgy érzem nem fogok talalni normális barátnőt volt hogy megcsaltak, volt hogy csunyan kihasznaltak es ezeket nagyon rosszul viseltem. Régen anyámmal tök jól megbeszeltem a dolgaimat, de ez az utobbi idoben kicsit megromlott. Gyakran megkapom hogy mostanaba "rossz" vagyok es volt hogy kerdezte hogy van e valami bajom de nem mertem elmondani hogy arra gyanakszom depressziós vagyok. Gyakran foglalkoztat az öngyilkossag kérdése is, de nem tudnam megtenni egyszeruen csak gondolkozom, hogy mit szolnanak az ismeroseim, barataim. Ez depresszió vagy csak egy hangulatingadozás?Mit javasotok ez ellen? 18/F
2017. okt. 8. 23:03
 1/2 anonim válasza:
Szerintem még ez nem depresszió csak a depresszió előtti szorongás.Jobb lenne ha elmennél egy pszichológushoz/pszichiáterhez és az majd tanácsot add és esetleg gyógyszert is kapsz rá.Én ugyan így voltam csak nekem teljesen más volt a háttér,bár már nem vagyok depressziós még mindig szedek szorongás elleni gyógyszert és pszichiáterhez is járok,de mindig úgy érzem,hogy kicsit visszaesek.Ebből nem lehet kilépni,csak egyre jobb lesz a végén és könnyebb+megszokod,ha gondolod írj üzit és még beszélek neked erről.
2017. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémám volt kb 2 hete. Nagyon magamba fordultam, a barátaim is mondták, hogy nagyon más lettem

Nagyon rosszul éreztem magam, ha kimentem emberek társaságába. Szüleimmel a kapcsolatom nagyon ellaposodott.


Csak egy kérdés. Rendszeresen mozogsz? Napi 10 perces torna vagy valami? Vitamint rendszeresen viszel be? Gyümik, zöldségek?

Engem is foglalkoztatott az öngyilkosság, de én se tudtam volna megtenni, csak gondolkodtam rajta úgy mint te.

Elkezdtem napi szinten mozogni. Nem kondizás vagy ilyesmi, csak kocogás, egy kevés erősítőtorna. Naponta egy alma és teljesen jól érzem magam. Amilyen gyorsan beleestem ebbe a szorongásba, olyan gyorsan ki is jöttem belőle. (kb 1 hét alatt) :D

Ez csak egy tipp, nekem ez segített. Lehet neked nem válik be, de egy esélyt adhatsz neki.

20/F

2017. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!