Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit okoz, ha valaki nem...

Mit okoz, ha valaki nem mutatja ki az érzelmeit, illetve elfojtja őket (ami a gyengeség jele)?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom,olvasom,hogy nem szabad elfojtani semmit,mert ilyen meg olyan betegségeket okoz. Meg tapasztaltam is,hogy azok fojtják el az érzelmeiket,sznoboskodnak,keménykednek,akik gyávák és félnek a saját érzelmeiktől. Félreértés ne essék:nem személyeskedni akarok,meg más nevében beszélni,csak nekem ez a tapasztalatom.

A másik pedig,hogy az ún. érzelmi intelligencia,ez mit takar?

Gyűlölöm,akik játsszák a keményfiút,meg gyengeségnek veszik az érzelmeket. Ők viszont engem utálnak,amiért meg kimutatom.



2017. okt. 18. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Lelkileg (és egy idő után testileg is) megterhelő, ha sokáig elfojtod az érzelmeket. Vannak olyan élethelyzetek, amikor muszáj, vagy néha úgy a könnyebb, de mindenképp ki kell engednünk magunkból, és itt nem tombolásra, kiabálásra stb. gondolok, hanem akár egy tartalmas beszélgetés is sokat (ha nem többet, mint a kiabálás) segíthet abban, hogy feldolgozd az érzéseidet.


Mindig lesznek olyanok, akik szerint kimutatni az érzelmeket gyengeség, és olyanok is, akik szerint az tesz erőssé minket, hogy képesek vagyunk az érzelmek kifejezésére. Én az utóbbihoz tartozom.


„Az intelligencia az a képességünk, amivel a világ kihívásainak a lehető legjobban megfelelünk. Az érzelmi intelligencia (EI) az intelligencia vagy a képességek azon fajtája, ami a saját és mások érzelmeinek érzékelésével, kezelésével és pozitív befolyásolásával kapcsolatos."

2017. okt. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A képesség felismerni és megnevezni saját érzelmi állapotunkat; megérteni a kapcsolatot az érzelmeink, gondolataink és tetteink között.


Az érzelmeink kezelésének a képessége – képesnek lenni ellenőrzést gyakorolni felettük, illetve a nem kívánatos érzelmi állapotokat kívánatosabb érzelmi állapotok irányába tolni el.


Képesség arra, hogy tudatosan olyan érzelmi állapotba kerüljünk, amely produktivitáshoz és sikerességhez vezet. (Az önmotiválás képessége.)


Képesség mások érzéseinek olvasására, érzékenynek lenni azokra, illetve befolyásolni őket.


Képesség kielégítő kapcsolatok létrehozására és fenntartására.


Még ezeket találtam neked, első voltam.

2017. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Soha nem szabad semmit lenyelni,hanem hagyni kell áramolni! Tiszteletre méltó,ha valaki ilyen érzéketlen világban minden érzelmet kimutat,követendő példa vagyok!
2017. okt. 19. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!