Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy már napok óta...

Lehetséges hogy már napok óta tart a pánikrohamom? A tünetek nem akarnak eltűnni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nagyon sok stressz alatt, főleg az elmúlt 1-2 hétben durván sok stressz ért minden téren. már eddig is voltak elszórtan pánikrohamaim, de csütörtök éjszaka egy elég durva rámtört. nem tudtam levegőt venni, nyelni, a szívem mintha meg akart volna állni. ez több óráig tartott, alig aludtam. pénteken reggel eleinte a fáradtságon kívül úgy tűnt jól vagyok, de a harmadik órában szörnyen rosszul lett. megint rámtört, de most még intenzívebben, úgy éreztem, hogy el fogok ájulni, rettentően szédültem, elmosódott egy kicsit a világ, és persze a többi tünet ami éjszaka is volt. pedig ekkor már túl voltam a nap stresszes pontján. haza is mentem suliból, és otthon aludtam néhány órát, ami segített, mert a szédülés elmúlt. de a többi nem. most, vasárnap este, még mindig folyton nem kapok levegőt, kapkodok érte, egyfolytában sóhajtozok, hogy legalább valamennyi eljusson oda. a szívem folyton mintha le akarna állni és mindentől szörnyen felgyorsul, egész nap úgy ver hogy úgy érzem egyszer csak leáll a nagy kalapálásban. és elképesztő nyomást érzem a mellkasomban ami rövid időközönként még sokkal intenzívebbé válik egy időre.

nagyon rosszul vagyok, csak normálisan akarom érezni magam. :( kérlek segítsetek, mit tegyek? szeretném csak a dolgomat csinálni minden ilyen nélkül. hiába próbálom lefoglalni magam, nem múlik el egyik sem



2017. okt. 22. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Van jó és rossz hírem.

A rossz hír az, hogy évekig is eltarthat, amíg rendbejössz, és segítség nélkül nem is fog menni.

A jó hír az, hogy pszichológus tud rajtad segíteni, ha te is teszel érte. 2 éve nekem is így kezdődött a pánikbetegségem. Nem mondom, hogy meggyógyultam, mert még 2-3 hetente akad 1-1 rohamom, de mégis azért tudom már élni az életem valamennyire, még ha nehéz is, és minden nap szenvedés. De a legrosszabb amit tehetsz, hogy otthon várod a gyógyulást. Mindenképp menj el pszichológushoz, háziorvosoddal beszélj a lehetőségekről ezzel kapcsolatban, vagy ha iskolás vagy, ott is megkérdezheted, szokott lenni ott is pszichológus, bár azok nem erre vannak specializálva.

2017. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!