Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamom lehetett reggel?

Pánikrohamom lehetett reggel?

Figyelt kérdés
Ébredsés után éreztem,hogy nem vagyok toppon,gyengének éreztem magam,és a fejem is olyan kába volt.Aztán hirtelen elkezdtem szédülni,a gyomrom olyan fura lett,mintha valaki nyomná,a mellkasom szintén,és úgy kalapált a szivem azt hittem kiugrik.Olyat is éreztem mintha nem is egyenletesen verne,hanem összevissza,de nagyon gyorsan.Hányingerem lett,émelyegtem,és öklendeztem. Fel alá járkáltam,nagyon rossz volt,csak vártam hogy jobb legyen,de ilyen rohamokban tört rám. Közben persze nagyon megijedtem,hogy most hova menjek orvoshoz?,mi lesz ha annyira rosszul leszek,hogy elájulok útközben. Kb fél óra után enyhültek a tünetek,a borzasztó rossz közérzet,és elkezdem fázni.Majd rá 5 percre rá elaludtam mint akit fejbe vertek.Olyan fáradtság és álmosság tört rám.
2017. máj. 5. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem pánikroham volt. Máskor is előfordult már? Ha biztosra szeretnél menni, menj el a házi orvosodhoz és mond el a tüneteidet. Csinálni fog EKG-t. Amikor először volt ilyen rohamom, a sürgősségire vitt el a párom mert azt hittem megfogod halni. Egyből vérnyomásmérés, EKG, vércukor. Negatív minden. Kaptam frontint. De már nem szedem mert attól sosem keveredtem volna ki a pánikrohamokból. Azt tudom tanácsolni, hogy amikor érzed a roham közeledtét, kezdj el valami tevékenységet csinálni, mosogatni, vasalni bármi ami gondolkodást igényel, és gondolj erősen másra, semmiképp ne a rohamra. Próbálj egyenletesen levegőt venni, ne kapkodd! Lassan kb négyig elszámolva az orrodon be, és szintén négyig számolva a szádon ki! Lassan! Ha végképp elér a roham, állj a tükör elé és nézd meg a szádat! Ha szív beteg vagy, akkor lilulni fog. De mivel a pánikroham nem halálos, így a te szád nem fog lilulni. Egy idő után már rutinból fog menni, sokat segít ha mással kezdesz foglalkozni. Nehéz lesz, de kitartás! Ha nem muszáj, ne szokj rá semmiféle gyógyszerre emiatt. Kérdésed van, nyugodtan írj, én már nyolc éve együtt élek ezzel.
2017. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Ha ez ilyen egyszerű lenne. Mosogatni, vasalni pl hogy fog valaki órán, értekezleten vagy esküvőn?

Én antidepresszáns gyógyszert szedek és használ. Nem akarok csak akkor jól lenni, amikor lehetőségem van "mosogatni, meg vasalni"

2017. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Természetesen nem csak ez kettő elfoglaltság nyugtatja le az embert.. De te vegyél be gyorsan valami szar kémiailag előállított bogyót nehogy rohamod legyen! Aztán nyugodjál le! Nem mindenki olyan gyenge, hogy csak a gyógyszer hozzon megnyugvást! Fel kell ismerni, hogy ez nem olyan betegség! Én is évekig küzdöttem, egy reggeli bogyóval és egy "roham kezdetekor beszedendő" bogyóval voltam életképes. Aztán rájöttem, hogy igazából mi is ez a "betegség"..? - semmi. Le kell győzni és kész. Nem pedig sajnálni magunkat. Én képes voltam rá, mások is azok. Családi problémák, egészségügyi problémák - soha nem lehet saját gyerekem! De túl tettem magam és nem pánikolok pedig nem egyszer a mentő vitt be a sürgősségire halálfélelemmel. Nesze neked, kedves kettes válaszoló.. Gúnyolódj csak mosogatás közben....
2017. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!