Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy viselkedjek az ismerősömm...

Hogy viselkedjek az ismerősömmel aki most tudta meg, hogy gyógyíthatatlan halálos beteg? Hogy tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja egy kórteremben feküdtünk és egymást támogatva a nehéz helyzetben nagyon megkedveltük egymást. Mindkettőnket kiengedtek és telefonon tartottuk a kapcsolatot. Megbeszéltük, hogy találkozunk ha meggyógyultunk. Én meggyógyulok de róla kiderült pár napja, hogy lehet már csak pár hónapja van hátra. Nemsokára meglátogatom, de nem tudom miről beszélgessek vele, hogy viselkedjek amitől picit jobb lesz neki. Most ne írjatok tapintatlan válaszokat légyszi mert nagyon fájó így is a dolog.

2017. okt. 23. 00:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb szerintem, hogy ne hozd fel elötte a betegségét, ne a sajnálkozást lássa. Tudja jol, hogy beteg, ha már valaki meglátogatja, akkor kétlem, hogy arrol szeretne beszélni. Valamint a jövöt se emlitsd nagyon.:/ Attol függ hány évesek vagytok, vicces sulis dolgokrol például lehet neki mesélni.


Egyébként irigylem a bátorságod, én nem lennék képes ilyenre. Nézni, ahogy szenved, utána mikor már összebarátkoztunk megtudni, hogy nem láthatom többé. Engem ez évekig kisértene, és nem birnám feldolgozni.:(

2017. okt. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő 67 éves (de nagyon fiatalos 50nek sem néz ki) én 39. Én tudom mennyi ideje van kb. hátra a szakirodalom szerint, mert utána olvastam. Ő csak azt tudja, hogy gyógyíthatatlan. Nem akarja tudni a többit. Azért nehéz mert nem tudom miről kérdezzem, miről meséljek. A jövőről nem akarom, hazudni nem akarok, hogy meg fog gyógyulni és ne adja fel. Azt sem akarom éreztetni vele, hogy meg fog halni olyan mondatokkal, hogy vannak csodák. Nem tudom mivel vígasztalni és attól is félek, hogy ha magamról mesélek az fájni fog neki, hogy engem vár az élet őt meg a halál. Borzalmas ez az egész. Bent én voltam sokkal rosszabbul és ő volt az erős. 😢 El sem hiszem, hogy ez történik. Nem kérdés, hogy meglátogatom e. A halál normálos dolog nem akarok valakit elkerülni mert ez történik vele. Csak nem tudom mi a jó ilyenkor neki.
2017. okt. 23. 01:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Magamból indulok ki.

Szerintem ne hozd fel neki direktben a témát, de ne is legyen tabu (hogy már már kínosan kerülitek). Nekem van egy idióta életfelfogásom, miszerint tart ameddig tart. Lehet ma elmentem dolgozni és nem megyek haza. Ha tudnám magamról hogy halálos beteg vagyok, annyiban lenne más az életem, hogy kevesebbet agyalnék dolgokon, megtegyem vagy ne, stb. Így is a mának élek, hát még akkor.

Szóval csak természetesen. Menjetek valami szórakozásra, jó időtöltésre.

2017. okt. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak ő már hónapok óta lázas és vérszegény, ami nagyon legyengítette. Csak a férjével tud kimozdulni rövid időre sétálni vagy bevásárolni. Még arra sincs lehetőség, hogy elmenjünk valahova és eltereljem a programmal a figyelmét. Meg mindenki másképp éli ezt meg....aki még egészséges lazán veszi a dolgot. De más ha benne vagy. Részemről nem a halált érzem szörnyűnek hanem az odáig vezető szenvedést és reménytelenséget. Azt hiszem ő is így van ezzel.
2017. okt. 23. 01:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy meglátogatod! Az emberek egy része ilyenkor senkit sem akar látni, más részük attól szenved, hogy sajnálatból, szemérmességből kerülik.

Szerintem vigyél neki valami apróságot, az első pár pillanatot az megoldja, közben leveszed a szitut, hogy akar-e a betegségéről beszélni, vagy inkább az egészséges világról szeretne híreket hallani.

Meg is kérdezheted, hogy miről beszélgessünk? Még mindig jobb, mint ha látja a zavarodat az állapota láttán.

Légy ügyes, jót teszel!

2017. okt. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Úgy beszélgess vele, mint egy barát. Csak természetesesen...

Ne hozd fel betegségről kapcsolodó témát.

2017. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Derítsd ki egy nagy vágyát például a férjétől vagy egy beszélgetésből, és ha ő nem tud elmenni oda, akkor vidd be neki a kórházba. Egyébként meg nem gondoltam, hogy ilyen idős, szinte bármiről tud mesélni. Abból meg ne indulj ki, hogy az internet mit ír, akkor inkább kérdezd meg az orvost. Lásd Stephen Hawkingnak is pár évet jósoltak mikor 20 éves volt, most hál istennek mégis itt van közöttünk 75 évesen. Az élet kiszámíthatatlan. A fő, hogy nevessetek sokat, mert az bizonyítottan jó hatással van az emberre.
2017. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy vannak csodák és többen gyógyíthatatlan betegségekből is meggyógyulnak. Ő nem túl erős lelkileg ☹ Egyébként nem kórházban van, hanem otthon. Kórházban egyszerűbb lenne a helyzet ott lehet beszélgetni a körülményekről, ellátásról, nővérekről, kajáról....stb. otthon nehezebb a témakeresés meg segíteni is neki.
2017. okt. 23. 19:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyira nagyon nyomaszt ez a dolog. Egy olyan emberről beszélünk aki soha nem dohányzott nem ivott, egészségesen táplálkozik, sportol, nem túlsúlyos....stb. és egy nagyon jó ember. És egyik napról a másikra ez az egész.....nem lehet ezt felfogno és elfogadni. Azt sem tudom elképzelni a férjével mi lesz annyira suereti a feleségét. A kórházba is jött mimden nap és betegre aggódta magát. Rettenetes ez az egész 😢😢😢
2017. okt. 23. 19:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezért irtam neked (elsö válaszolo vagyok), hogy én nem birnám elviselni lelkileg ezt az egészet. Látni, ahogy leépül, utána egy nap bejelenti a férje, hogy köszönöm a látogatást, de sajnos nincs kihez.:(


Sajnos ilyen az élet. Nekem anyukám barátnöje volt ilyen helyzetben, egészségesen élt, nem dohányzott, de mégis rákos lett. Sokáig küzdött vele, sikerült kigyogyulnia belöle, rá nemsokkal autobalesetben meghalt. Ez is mennyire szörnyü, mikor azt hiszed, hogy minden oké mostantol, mégsem az..:(

2017. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!