Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le az önvagdosá...

Hogyan szokjak le az önvagdosásról?

Figyelt kérdés
Ez az egyetlen dolog ami meg tud nyugtatni. Senki sem tudja, észrevenni senki sem tudja mert a lábfejemen csinálom és a zokni takarja (nyáron a combomon csináltam ahol meg a fürdőnadrág takarta). Éjszakánként csinálom sötétben, enélkül nem tudok elaludni. De érzem hogy nem jó ez így.

2017. okt. 27. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nem jó. Sok lehet benned a feszültség. Próbáld meg kibeszélni vagy kiírni magadból.

Ha pedig önbüntetésből csinálod, akkor próbáld megérteni, hogy te egy értékes ember vagy, akinek vannak hibái is, de ezek a hibák nem megbocsáthatatlanok!

Röviden ennyi.

Remélem, segítettem.

2017. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamo77db ***** válasza:
El kell fogadnod önmagadat, olyannak, amilyen vagy. Meg kell békélni magaddal. Egy jó pszichiáter sokat segíthetne!
2017. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én négy évig küzdöttem ezzel a problémával. Nem érdekelt bármit is mondtak az emberek arról, hogy ez mennyire nem jó. Egy iő után rájöttem, hogy ezzel nem segítek magamon, a probléma nem oldódik meg, ellenben a hegek mai napig látszanak a karomon. Nekem az segített, hogy volt 1-2 nagyon közeli barátom akikkel meg tudtm beszélni, hogy miért csinálom. Csak azzal, hogy megbeszéltük és elmondhattam nekik hogy mi bánt sokat segítettek. Illetve utána már csak azért sem csináltam, mert megismertem a barátomat aki akárhol csinálom meglátja rajtam. :D Magadban kell elrendezni azt, hogy ezt nem akarod csinálni, és menni fog. Nekem még a sportolás is sokat segített, kiváltotta ezt a fajta stresszlevezetést.

2017. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Van 1 barátom aki tud róla, régen ő is vágta magát, így tudtam elmondani neki. Sajnos nekem ez nem segített.
2017. okt. 29. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!