Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiánnyal mit lehet...

Önbizalomhiánnyal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Általános iskolás korom óta be illeszkedési problémáim voltak. Barátaim soha életben nem voltak. Többször is össze csúfoltak, piszkáltak. Ha vissza szóltam nekem támadtak. Be kerültem középiskolába. Kezdődött az egész elölről. Más voltam, ki közösítettek, csúfoltak. Olyan szintre süllyedtem, hogy szó szerint rosszul voltam néha el is ajultam. Óráim nagy részén nem vettem részt, amin igen azon se tudtam figyelni. Meg buktam. Át kerültem szakmunkásba. Osztályal szintén nem jöttem ki. Továbbra is rosszul léteim voltak. De itt már tanárok bízttak. Osztályfőnököm és egyik szakmai tanárom felkarolt. Tovább mentem 4 egész feletti átlaggal. 10 osztály egy fokkal jobb volt. Év elején még mindig voltak rosszul léteim, amit egy családon belüli trauma tetézett. Egy elég súlyos iskolai ügy rántott ki. Rosszul éreztem magam de el már nem ajultam és nem kellett ki mennem óráról. Gyakorlati helyemen viszont ahol tudtak ott szivattak. Nem szerettem gyakorlatra járni. Egész nap enni alig volt időm. Mindent bele adta de hármasnál jobbat nagyon ritkán kaptam. Ötöst soha. 11-én Országos szakmai versenyre mehettem ahol második helyet értem el, legjobb gyakorlati teljesítményt meg kaptam és a szakmai zsűri szerint a legszebb termékeket készítettem. Ennek köszönhetően nem kellett utána se iskolába se gyakorlatra járnom. Idén vissza jöttem érettségire. Most először az osztályommal egész jól ki jövök. Viszont tanárom szerint még mindig semmi önbizalmam amit érzek is. Azt remélték a tavalyi sikerek után meg jön, de sajnos nem.

Pszichológushoz csak iskolába jártam, de nem igazán bíztam meg benne és így nem is nagyon használt. Az utóbbi időben megint sokat stresszelek. Sokat fogytam. A fizikai állapotom romlott. Sokszor hányingerem van és fáj a gyomrom. Valaki tud adni tanácsot mivel tudnám növelni az önbizalmam és a stresszt csökkenteni?



#stressz #önbizalomhiány #Iskolai piszkálások
2017. okt. 28. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Járj el kondiba! :)

Egész szép fitt alakot érhetsz el... :D

Sőt egy idő után imádni fogod a sportolást, tehát stresszet csökkenteni is tudni fogod. A kemény munka után, buknak majd rád az emberek, ezen már lassan növelheted is az önbizalmad! :)

2017. okt. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sportolok rendszeresen. Kézizek, úszok, focizok és futni szoktam el járni
2017. okt. 28. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy eléggé nyílt...
2017. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Először is, kezdd el a megfelelő kérdéseket feltenni az életedről, rendszerszinten gondolkozva.


Miért csúfolnak? Tudsz változtatni rajta, vagy írígységből van, vagy mi? Ha nem teszel ellene, a karriered meg az egész jövőd bánhatja.


Önbizalom: Elárulom neked, hogy nem nevelik bele az önbizalmat az emberekbe, csak mindenféle külső igénynek való megfelelést. Senki nem mondja hogy magadtól is érsz valamit, pedig így van! A külső elvárásokkal meg akkor kell foglalkozni, ha tényleg kötelező vagy ha fizetnek érte (vagy előnyöd van belőle).


Én is ki voltam közösítve, mert sokkal jobb voltam az osztálynál és nem vettem részt a marhaságaikban meg jól viselkedő szelíd fickó voltam aki nem nagyon ütött vissza. De miután kibékültem az introvertált önmagammal, pont nem érdekel, legalább békén vagyok hagyva. Azóta megvan a doktori címem meg a jó fizu. (ebből kitalálhatod, nem orvos vagy pszicho-mókus vagyok, csak saját tapasztalat amit leírok)


Készíts magadnak egy stratégiát az életedre. Írd le a céljaid egy papírra, és hogy hogyan tervezed elérni őket. Ne mutasd meg senkinek, mert csak lelombozzák a kedvedet gonoszságból. Nem mondom hogy könnyű mert semmi nem az.


Van e más az osztályban akit szintén kiközösítenek? Barátkozz össze vele! Nekem is az első csajom így lett. Tanárok stb próbáltak eltiltani hogy "rossz hatással van rám" pedig egyik legjobb dolog volt az életemben, mondanom sem kell, a "ketten minden ellen" helyzet csak ráerősített...


A jegyekre: A kedvenc tárgyakból legyél csillagos ötös meg menj tanulmányi versenyre, a többi le van tojva, úgyse fog kelleni az életedben. Én is puskáztam magyarból, és azóta se fordult elő hogy szükségem lett volna rá, ha meg ige, ott a wikipédia, felesleges magolni.

2017. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kérdések amiket tegyél fel magadnak:


-Mit akarsz az életedtől?

-Valóban azt akarod, vagy csak mások beléd nevelték hogy az a jó?

-Mi pontosan az a témakör amiben nincs önbizalmad? Szakmailag biztos van ha versenyen voltál, lehet hogy emberi kapcsolatok terén kellene erősítened!

-Táplálkozásod rendben van? Vagy csak azt hiszed hogy rendben van de nem?

-kialszod magad rendesen? Iszol elég kávét?

-Mi történt veled eddigi életedben és milyen kihatása van a jelenedre?

-Mi van otthon? Szüleiddel minden oké vagy világháborúba kell hazamenned?


Ami a legfontosabb most neked: Senki élete nem teljesen egyedi, ami azt jelenti, hogy jó eséllyel mások már oldottak meg hasonló problémákat. Kettő, az ember ír és olvas, kommunikál. Nem csak itt a fórumon. Javaslat: iratkozz be könyvtárba és nézz bele a kommunikáció, pszichológia, párkapcsolatok, testbeszéd,mittudomén milyen témakörbe. Én természettudományos emberként is először nem világos hókuszpókusznak tartottam (meg sok dolog az is) de ki lehet bányászni hasznos infókat.


Rengeteg ember tapasztalatát olvashatod el és nem kell magadnak végigszenvedni a tanulásért. Meg persze Gugli a barátod, Wikipédia a barátnőd, ahogy szoktuk mondani. Jó kiindulópont. Analizáld a helyzetet, gondolkodj, tervezz, csináld, nyerj. Erről van szó.

2017. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!