Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az, hogy valaki mentálisan...

Az, hogy valaki mentálisan beteg egyenlő azzal, hogy veszélyes rám? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés

Egy rokonomról van szó, akivel együtt lakom egy ideig. Teljesen elborult, először csak a teszt megtisztítása és a spiritualitás lett a mániája, de olyan mélységekig elment, hogy megitta a saját vizeletét, meg folyamatosan böfög, mert azzal eltávoznak a rossz energiák. A spirituális szektáival beszél folyamatosan otthon skype-on és semmi mással nem foglalkozik és még a skype-olás közben is böfög. Bár mióta itt vagyok a húgyát nem itta.


Arról van szó, hogy egy elég értékes nagy, fejlett lakása van és nem akarom elvenni tőle, de elég előnyös innen munkába bejárni stb, nem nagyon járkálnak hozzá bajos alakok. De néha aggódom.

Kommunikálni jól lehet vele és soha !!! SOHA nem bántott, vagy bántana látszólag senkit, mert ellenzi az erőszakot stb.


Most ez egy dolog. De gondolom ha egyszer csak elborul az agya bármit megtehet velem, mi van ha éjjel kibelez vagy valami?

Vagy ha valaki mentálisan beteg, lehetséges az, hogy egy kiszámítható stabil kórképet mutat ami nem megy el addig, hogy rátámad másokra?

Mik a TAPASZTALATOK? nem véletlenül írtam nagy betűvel. ha unatkozol ne ide irogass hanem anyukádnak, köszi.


2017. okt. 29. 00:05
 1/7 A kérdező kommentje:
ja igen, pszichiáter szerint asperger szindrómás.
2017. okt. 29. 00:08
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Neked nagyobb problémád vannak mint a rokonodnak. Kettőtök közül egyedül neked van itt elborult elméd.
2017. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Változó, ennyiből nem lehet tudni, hogy veszélyes lehet másokra.

Borzasztó lehet vele együtt élni.

2017. okt. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Vannak olyan mentális betegek, akik igenis veszélyesek más emberekre, ilyen pl a skizofrén, jó most egyet tudtam felhozni :D De ha annyira meg akarna ölni, akkor nem betegen is megtenné, szerintem túlzottan paranoid vagy, de ha nem bírsz vele élni akkor költözz el, vagy nézz utána aspergernek mennyire veszélyes, illetve zárd az ajtót amikor alszol, meg a holmijaid. Igazából én is depressziós vagyok meg szorongásos, még sem vagyok őrült, és nem akarok megölni senkit :D
2017. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az látszik, hogy mentálisan ki vagy készülve, feleslegesen vagy agresszív a kérdésedben. Az, hogy kvázi sértegetést írsz a kérdésed végére, utal arra, hogy te is labilis vagy, hajlamos az agresszióra.
2017. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az asperger egyáltalán nem veszélyes, ez csak annyit tesz, hogy az illető nehezen tud kommunikálni, kapcsolatokat kiépíteni.

A spiritualitás-mániája elég fura lehet... én biztos nem bírnék együtt élni egy ilyen emberrel, de veszélyesnek nem veszélyes, és az Asperger-szindrómának sincs ehhez semmi köze.

2017. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem minden mentális beteg veszélyes,sőt.

Sokszor inkább ők a környezetük áldozatai.


Lásd szociális fóbiások..


Amúgy az üldözési mánia is egy mentális betegség.

De nem igazán értem,én biztos nem laknék olyannal,akitől félek,akármilyen előnyökkel járna.

2017. okt. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!