Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem a pánikrohamok...

Hogyan kezeljem a pánikrohamoktól való félelmemet?

Figyelt kérdés

Gyermekkori traumák miatt szociális fóbiám és hosszú évekig tartó depresszióm alakult ki. Ezután jött a pánikbetegség, évekig. Hála Istennek ez már a múlt, azóta is küszködtem mentális gondokkal, kényszerbeteg voltam (vagyok) valamint a szociális félelem, beilleszkedési zavar is előfordul. A pánikroham viszont teljes egészében abbamaradt, kb 1-1,5 éve nem volt rohamom. Vasárnap viszont a semmiből egy óriási pánikroham tört rám. Hidegnek éreztem a végtagjaimat, és ezután rámtört a félelem, hogy talán most fogok meghalni. Kiabáltam a szüleimmel, hogy segítsenek, menekülni akartam, úgy éreztem kicsúszik a lábam alól minden, tehát egy klasszikus nagyon erős rohammal volt dolgom. Azóta, amit tudok, hogy szintén egy klasszikus folyamat, félek, hogy ismét rám tör egy ilyen roham. Hétfőn munkám közben egy 5-10 percre ismét jött a hideg kéz és a szédülés, valamint ma délután is előfordult. Most tudtam kezelni a helyzetet, nem hagytam, hogy elhatalmasodjon.


A kérdésem az lenne, hogy most hogyan kezeljem ezt az egész helyzetet? Mit tudnék tenni, hogy elmúljon a félelemtől való félelmem? Már szinte "elfelejtettem" ezt az egész dolgot, nagyon nehéz újra tapasztalni.


A legrosszabb, hogy az egyik régi nagy félelmem az utazás. Munkába, a közelbe gond nélkül tudok utazni, viszont távolabb nem mertem évekig, és azóta, mióta javult a félelmem, sem volt rá lehetőségem. Amint már említettem, a vasárnapi eset előtt nagyon sokat javult a betegségem, tehát társasággal már jártam az utóbbi időben Ausztriában síelni, több helyen nyaralni is. Viszont 2 hét múlva egyedül fel kell utaznom Pestre egy oktatásra, és már előre rettegek, hogy mi van, ha a vonaton/Pesten és egy roham.


Mit tudnátok javasolni? Ha a rohamok nem múlnak, akkor természetesen orvoshoz fogok fordulni.


2017. nov. 1. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is tudatosítsd magadban, hogy a pánikroham nem halálos betegség, csak egy adrenalinfröccs a vérben. Nevezhetjük erős izgulásnak is. Ezután próbálj minél több pánikot átélni, az is jó ha magadnak provokálod ki. Ezt tök komolyan mondom. Mivel a 10.-20. után már hozzá fogsz szokni, nem lesz annyira félelmetes, és így kioltódik a félelmed. Ha jön a pánik, rögzítsd magadban, hogy ez csak egy testi reakció, és lelkileg maradj nyugodt. Továbbá hamarabb lemegy, ha kimozgod magadból, pl járkálsz, vagy tornázol kicsit. Én már olyan szinten vagyok, hogy még egy filmet sem állítok meg egy pánik miatt, max egy kicsit sóhajtozok. Ne szedjél nyugtatókat! Ismétlem: ne szedjél nyugtatókat!

Rövid távon segíthetnek, de alattomos módon, lassan mélyítik a szorongást.

2017. nov. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem bizony minél hamarabb irány a pszichiáter. Én nem nyugtatót szedtem, a pszichiáter doktornő direkt erre a betegségre kitalált gyógyszert adott. 5 évig szedtem, de rendbe jöttem tőle.6 éve vagyok tünetmentes. Nyugtatót ne szedj, mert a roham nem fog elmúlni, csak ront a helyzeten. Ne hergeld magad előre. Sajnos minél jobban félsz, annál biztosabb, hogy tényleg rosszul is leszel. Úgy indulj neki, hogy: miért lennél rosszul? Nálam utazásnál ez a módszer vált be. Egyébként meg a légzésem figyelése. Csukott szemmel 4-ig számolok belégzésnél, és négyig kilégzésnél. 8-10 perc alatt elmúlik a roham.
2017. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!